Google розробила навушники з сенсорним проводом для управління музикою (фото, відео)


Google розробила навушники з сенсорним проводом для управління музикою (фото, відео)

Дослідники з Google Research розробили «розумний» провід I/O braid, який розпізнає дотики користувачів. Він здатний вловлювати здавлювання, скручування і прості торкання будь-якої людини. Відчуваючи різні типи дотиків, провід, що використовується в навушниках, дає смартфону команди на збільшення і зменшення гучності, перемикання треку і виконання інших дій.

Провід розпізнає дотики завдяки сплетінню, що складається з сенсорних проводів і називається «спіральна сенсорна матриця». Обплетення покриває всю поверхню шнурка, тому користувач може управляти музикою, торкаючись будь-якої області.


Фото: The Verge

Здатність розрізняти різні типи дотиків була реалізована за допомогою машинного навчання. Дані для навчання були зібрані за допомогою добровольців, яких попросили різними способами взаємодіяти з проводом. В кінцевому підсумку, завдяки зібраним даним, I/O braid навчився з 94% точністю розпізнавати скручування, здавлювання та інші види деформації.

Дослідники придумали жести для управління музикою на смартфоні:

  • одинарне натискання – початок відтворення і пауза;
  • подвійне натискання – перехід до наступного треку;
  • скручування вліво – зменшення гучності;
  • скручування вправо – збільшення гучності.

На думку винахідників, скручувати і стискати провід навушників набагато простіше, ніж натискати на клавіші управління на навушниках. Однак, у такого способу управління є великий мінус – під час ходьби провід деформується сам по собі, через що виникають хибні спрацьовування.

Хоч як би там було, наразі I/O braid – це всього лише дослідницький проект, і серійні навушники з «розумними» проводами навряд чи надійдуть у продаж найближчим часом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua