Microsoft створила суперкомп'ютер для компанії Ілона Маска


Microsoft створила суперкомп'ютер для компанії Ілона Маска

Корпорація Microsoft Corp. (SPB: MSFT) оголосила про створення одного з п’яти найпотужніших суперкомп’ютерів у світі.

Про це компанія повідомила на своїй конференції для розробників Microsoft Build, яка вперше пройшла в онлайн-форматі.

Новий суперкомп’ютер створений ексклюзивно для некомерційної дослідницької організації OpenAI. Її засновниками є глава SpaceX Ілон Маск і колишній глава венчурного фонду Y Combinato Сем Альтман.

За розрахунками Microsoft, заснованими на публічно доступних даних, ця машина входить до п’ятірки публічно оголошених суперкомп’ютерів.

Його технічні характеристики такі: 285 000 процесорних ядер, 10 000 графічних процесорів (GPU) і пропускна спроможність мережі 400 гігабіт на секунду для кожного GPU-сервера.

Суперкомп’ютер Microsoft розроблений на базі хмари Azure. Завдяки цьому він володіє перевагами сучасної хмарної інфраструктури, включаючи швидке розгортання, надійність датацентрів і доступ до сервісів Azure.

Машина буде обробляти дані для різних моделей і AI-алгоритмів. Суперкомп’ютер буде тренувати наступне покоління потужних розподілених ШІ-моделей, що здатні виконувати більш широкий спектр функцій і потребують значно більших ресурсів.

Як пояснює Microsoft, історично експерти з машинного навчання розробляли невеликі ШІ-моделі, які використовували набори розмічених даних, щоб навчитися виконувати якусь одну окрему задачу – розпізнати об’єкт, переклати текст тощо.

Але фахівці зі штучного інтелекту довели, що деякі з цих завдань краще виконуються однією великою моделлю, навченою, наприклад, на мільярдах сторінок публічно доступних текстів. Така модель настільки тонко розуміє нюанси мови, граматику і контекст, що здатна відмінно виконувати кілька завдань: підбивати підсумки тривалих виступів, модерувати чат в онлайн-іграх тощо.

Створення і тренування таких потужних моделей вимагає суперобчислювальної інфраструктури або кластерів сучасного обладнання, з’єднаних за допомогою мереж високої пропускної спроможності. У Microsoft переконані, що новий суперкомп’ютер для OpenAI – це перший крок до того, щоб зробити наступне покоління масивних ШІ-моделей і інфраструктуру, необхідну для їх навчання, доступними широкому колу організацій та розробників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua