Міжбанк: регулятор практично "рятує" долар від просідання


Міжбанк: регулятор практично "рятує" долар від просідання

Середа знову порадує валютний ринок обсягами операцій і активністю клієнтів.

По-перше, тривають перерахування податків у бізнесу. Компанії активно платяться, і вільної гривні у них немає. Це збільшує пропозицію валюти на міжбанку, оскільки ті, у кого є валютна виручка – продають її, щоб закрити свої поточні гривневі витрати на госпдіяльність і податки. Дефіцит гривні паралельно знижує можливості з купівлі валюти і у покупців. Виграє від цього НБУ, який викуповує надлишок пропозиції долара в резерви.

По-друге, сьогодні Розрахунки з аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновники продали облігацій на суму 21,2 млрд у гривневому еквіваленті (у тому числі і валютних на $368,8 млн). 20 травня покупці повинні розрахуватися за цими паперами, що призведе до відтоку гривні з банківської системи на рахунки Держказначейства і спровокує нестачу гривні на ринку. Це також корисно для курсу нацвалюти.

По-третє, інтервенції Нацбанку. НБУ продовжить викуповувати ситуативний надлишок долара в ЗВР. А його цінники формуватимуть курсовий тренд на торгах. Регулятор практично “рятує” зараз долар від просідання істотно нижче 26,50 гривень.

За прогнозами Finance.ua, сьогодні обсяги на торгах будуть в межах до $340 млн при здійсненні до 680 угод, а коридор по долару на міжбанку буде в межах 26,40-26,65 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 26,54 / 26,57
Євро – 29,02 / 29,05
Російський рубль – 0,3664 / 0,3671

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua