У Польщі через карантин істотно знизилася кількість виданих кредитів


У Польщі через карантин істотно знизилася кількість виданих кредитів

У найближчі місяці банки Польщі будуть обережні, як і їхні клієнти, тому відновлення колишніх темпів кредитування чекати поки що не варто.

Про це пишуть польські ЗМІ.

Так, кількість наданих лімітів і кредитних карток у квітні скоротилася в річному обчисленні приблизно на 68%, споживчих кредитів – на 48%, а іпотек – на 23%, випливає з даних Бюро Кредитних Історій, наданих виданню Rzeczpospolita.

У порівнянні з березнем зниження кількості виданих кредитів не таке велике, тому що вже тоді пандемія почала накладати відбиток на продажі – падіння більш ніж на 40%, за винятком житлових кредитів (-19%).

Читайте також: Скільки українців виїхало з Польщі насправді

Квітневе зниження продажів в річному обчисленні виявилося більш глибоким, ніж показували дані за запитами в Бюро Кредитних Історій.

«Наразі через величезну невизначеність щодо економічних наслідків карантину і того, як економіка повернеться до нормального життя, банки мають консервативну кредитну політику, – говорить професор Вальдемар Роговський, головний аналітик БКІ. – Вона характеризується більш високими вимогами до позичальників (більш високий бал, більш низький коефіцієнт вартості обслуговування боргу до доходу) і самою кредитною операцією (більш низька вартість кредиту щодо вартості застави, більш високий власний внесок). Це призводить до зниження доступності кредиту”.

До речіі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо кредитів в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. За його допомогою можна швидко і комфортно обрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів 🤝

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Finance.UA
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua