Фінансові піраміди в Україні: як ВР пропонує карати організаторів


Фінансові піраміди в Україні: як ВР пропонує карати організаторів

В Україні пропонують запровадити кримінальну відповідальність за організацію або сприяння діяльності фінансової піраміди.

Про це свідчить законопроєкт № 3479, внесений до Верховної Ради 14 травня 2020 року.

В Україні немає прямої заборони на таку діяльність.

“Відсутність спецрегулювання у вигляді прямої заборони діяльності фінансових пірамід, кримінальної відповідальності за цю діяльність, призводить до того, що засновників фінансових пірамід, осіб, які публічно закликають до вкладень у фінансові піраміди, важко притягнути до відповідальності. Така «вседозволеність» лише посилює бажання аферистів до легкої наживи”, – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Як планують карати:

  • за створення та діяльність фінансової піраміди, поширення інформації про неї, пропонування участі у ній або залучення (отримання) коштів або іншого майна за допомогою фінансової піраміди – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років;
  • ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк;
  • якщо ці дії вчинені у великих розмірах або шляхом здійснення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і мереж, систем електронних платежів, – каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна.
  • якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, – покаранням буде позбавленням волі на строк від 8 до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Зазначається, що дії вважаються “у великому розмірі”, якщо сума операцій з коштами у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; “в особливо великому розмірі” – у разі, коли ця сума перевищує його у 600 і більше разів.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua