Акціонери звинуватили компанію NVIDIA в приховуванні $1 млрд


Акціонери звинуватили компанію NVIDIA в приховуванні $1 млрд

Минулого тижня проти NVIDIA в Каліфорнії подано оновлену ​​скаргу акціонерів, які вважають себе потерпілими. Виробник відеокарт звинувачується в тому, що намагався видати продажі прискорювачів на суму близько $1 млрд для криптовалютного ринку в якості доходів від грального обладнання. Це ввело в оману тих інвесторів, які уникають спекулятивного прибутку і звикли вкладатися в більш довгостроковий і стабільний бізнес.

Позов відсилає до часів трирічної давності, коли ринок криптовалют процвітав: зокрема, різко зріс попит на обчислювальні блоки відеокарт для використання їх з метою майнінгу. «На початку 2017 року NVIDIA зіткнулася з незвичайною проблемою: її флагманський продукт зник з полиць магазинів. У звичайних умовах такому стану справ можна було б порадіти, – йдеться в позові. – Але величезне зростання продажів пов’язано не зі збільшенням попиту з боку гравців (традиційних споживачів продукції NVIDIA), а скоріше з групами онлайн-покупців, які скуповували ГП тисячами і розміщували їх у великих ЦОД для розв’язування складних математичних задач в гонитві за цифровими токенами».

Далі в позові пояснюється, що NVIDIA вирішили підзаробити на криптовалютному бумі, продаючи спеціалізоване обладнання, призначене саме для криптостарателів. Але все ж виявила, що багато її ігрових відеокарт купувалися для видобутку криптовалют. Знаючи, що ринок обладнання для майнінгу може обвалитися в будь-який момент, керівництво NVIDIA в особі виконавчого директора Дженсена Хуанга (Jensen Huang), фінансового директора Колетт Кресс (Collette Kress) і старшого віце-президента Джеффа Фішера (Jeff Fisher), згідно зі звинуваченням, вирішив приховати більшу частину продажів ігрових відеокарт для криптовалютного ринку. Компанія нібито представила справу так, ніби сплеск продажів ігрових відеокарт викликаний майже винятково ажіотажним попитом з боку гравців, а неминучий крах криптовалютного ринку не призведе до обвалу попиту на відеокарти GeForce.

Це дозволило NVIDIA створити видимість, що вона, як і раніше, отримує більшу частину своїх доходів від більш стабільного ігрового ринку, незважаючи на те, що самі гравці протягом декількох місяців скаржилися на аномальне зростання цін або відсутність відеокарт на фоні активності криптостарателів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua