Кабмін запропонував знизити «зелений тариф» для сонячних станцій на 25%


Кабмін запропонував знизити «зелений тариф» для сонячних станцій на 25%

Кабінет Міністрів на переговорах з інвесторами в альтернативну енергетику 14 травня запропонував проєкт меморандуму, який передбачає зниження «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій на 25% та для вітроенергетичних – на 12,5% без продовження термінів дії цього тарифу. Про це свідчить текст запропонованого документа.

«Виробники електроенергії з ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації без пролонгації терміну дії договорів: для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з енергії сонця – на 25%, для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 12,5%», – йдеться в проєкті меморандуму.

Крім того, терміни введення в експлуатацію сонячних енергетичних станцій СЕС за «зеленим тарифом» запропоновано обмежити до 1 липня 2020 року, вітрових електростанцій (ВЕС) – до 1 липня 2021 року.

Зазначається, що ті, хто введе свої об’єкти в експлуатацію після зазначених строків, зможуть взяти участь в аукціонах на квоти підтримки виробництва електроенергії з ВДЕ.

Також у проєкті передбачено, що відповідальність за небаланси для виробників електроенергії з ВДЕ, які не погодилися на умови добровільної реструктуризації, настає вже з 2020 року, тоді як для тих, хто погодився – з 1 січня 2022 року.

Відтак, відповідальність за небаланси із 1 липня 2020 року становитиме 10%, а з 1 січня 2021 року – 50%.

Проєкт меморандуму також передбачає безкоштовне обмеження відпуску електроенергії при диспетчеризації не більше 150 хв на рік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua