Samsung розробила енергоефективні OLED-дисплеї для смартфонів


Samsung розробила енергоефективні OLED-дисплеї для смартфонів

Зростання продуктивності смартфонів незмінно конфліктує з обмеженою ємністю акумуляторів. Розробникам раз по раз доводиться шукати лазівки для зниження споживання тієї чи іншої складової частини мобільних пристроїв. Однією з таких можливостей може стати нова технологія виробництва екранів OLED, яка знизить споживання дисплея до 15 %, а це — зайві години автономної роботи смартфона. Таким розкидатися не можна.

Для зниження споживання дисплеїв OLED компанія Samsung Display розробила і незабаром готова вивести на комерційний рівень технологію виробництва панелей на основі низькотемпературного полікристалічного оксиду (LPO). Ця технологія в 2015 році нібито була замовлена Apple у компаній Samsung і LG з прицілом на iPhone нових поколінь і «розумний» годинник. І дійсно, дисплеї OLED за технологією LTPO вже застосовуються в годиннику Apple Watch Series 5, хоча в смартфонах Apple, за чутками, вони з’являться тільки в 2021 році. Натомість у флагманських моделях Samsung в особі Galaxy Note 20 нові диво-дисплеї обіцяють з’явитися в другій половині поточного року, можливо в серпні.

Від сучасних OLED на основі низькотемпературного полікристалічного кремнію (LTPS) дисплеї OLED з використанням технології LPO відрізняються наявністю найтоншої оксидної плівки в основі тонкоплівкових транзисторів, що керують пікселями дисплея. Дисплеї на базі технології LTPO поєднують в собі рухливість електричного заряду як в LTPS (високу мобільність електронів, що конвертується в зростання роздільної здатності екранів), стабільність і однорідність характеристик тонкоплівкових транзисторів, а також низькі струми витоку.

OLED з використанням технології LPO за рахунок ускладнення техпроцесу зробить дисплеї трохи дорожчими, але споживання екранів на підкладках LPO-TFT знизиться на величину від 5% до 15%. Для появи продуктивних смартфонів з підтримкою високошвидкісного зв’язку 5G – це невелика, але віддушина. А для компанії Samsung це ще один спосіб виділити себе на тлі конкурентів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua