Мінекономіки оцінило глибину падіння ВВП України на початку року


Мінекономіки оцінило глибину падіння ВВП України на початку року

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у січні-березні 2020 році скоротився на 1,2%.

Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У Мінекономіки оцінюють падіння ВВП за перші два місяці року, тобто до введення карантину, на рівні 0,2%.

Як зазначається в огляді, пандемія коронавірусу, яка спровокувала зміни трендів розвитку світової економіки, суттєве падіння цін на світових сировинних ринках (зокрема, нафти, газу та металів), превентивні заходи як в Україні, так і в країнах – основних торговельних партнерах, які запроваджені з метою зупинення поширення COVID-19 на тлі дії впливу стримуючих факторів, сформованих у попередніх періодах, матимуть негативні наслідки для виробничої сфери, особливо у І півріччі 2020 року.

За даними Мінекономіки, у березні окремі підвиди виробничої діяльності почали відчувати початковий негативний вплив від поширення у світі COVID-19 (зокрема, через логістичні проблеми та зменшення попиту у світі на вітчизняну промислову та сільськогосподарську продукцію на тлі падіння економічної активності) та запровадження карантинних заходів для стримування пандемії в середині країни (зокрема заборона пасажирських перевезень всіма видами транспорту та роботи закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, торговельного і побутового обслуговування населення (крім торгівлі продуктами харчування та ін.).


Інфографіка: Мінекономрозвитку

За підсумками січня-березня скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) становило 3,8% (падіння на 1,8% у січні-лютому 2020 року).

“Негативний ефект від пандемії у березні переважно зазнали виробництва, що залежать від світового попиту (металургія та машинобудування). В той час як, навпаки, через збільшення попиту збільшилося виробництво фармацевтичної продукції та побутової хімії”, – йдеться в огляді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua