Майбутнє сьогодні: інвестиції в альтернативну енергетику


Альтернативна енергетика продовжує набирати обертів: за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, до 2023 року в світі частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в галузі виробництва електроенергії сягне 70%. Наприклад, в Данії вже цього року очікується, що станції на ВДЕ будуть покривати понад 80% потреб країни в електроенергії. Які перспективи розвитку альтернативної енергетики в Україні? З цим питанням ми звернулися до експерта.

За даними Держенергоефективності, в 2019 році у будівництво сонячних, вітрових та біоелектростанцій в Україні було інвестовано близько 3,7 млрд. євро. Діючі потужності «зеленої» енергетики вже сьогодні дозволяють щорічно виробляти понад 8,4 млрд. кВт/год електроенергії, що становить близько 5,5% від загального виробництва, і забезпечувати електроенергією понад 3,3 млн. домогосподарств.

Невипадково Україна піднялася на 8 місце в рейтингу привабливості країн, що розвиваються, з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику. Згідно звіту Climatescope 2019, підготовленому агентством Bloomberg, наша країна піднялася відразу на 55 позицій. В Україні галузь альтернативної енергетики привертає увагу понад 35% іноземних інвестицій на рік. Але й вітчизняні інвестори вкладають гроші в галузь.

«Альтернативна енергетика – це не лише збереження природи, а й вигідні інвестиції. Впроваджуючи проекти в цій сфері, ми переконалися у високій ефективності застосування цих технологій», – розповідає Ігор Льон, власник компанії ЛІМіК.

Як кандидат економічних наук і магістр з управління бізнесом, Ігор Льон бачить успішне майбутнє у взаємозв’язку науки, технологій та бізнесу. Він впроваджує інноваційні проекти в галузі альтернативної енергетики – котельні на біопаливі, біогазові установки, теплові насоси та проекти з енергозбереження. Таким чином, команда «ЛІМіК» вносить свій внесок в реалізацію енергетичної політики України, згідно з якою частка ВДЕ має становити 11% в 2020 р. і не менше 25% – в 2035 році.

«Ми здійснюємо 100% інвестування в проекти альтернативної енергетики, надаючи своїм партнерам, великим виробничим підприємствам, можливість перейти на відновлювану енергію», – розповідає Ігор Льон.

Але активне зростання альтернативної енергетики призводить до виникнення багатьох питань, які потрібно вирішити.

«Основним завданням галузі альтернативної енергетики в Україні є акумуляція, регулювання і перерозподіл електроенергії, згенерованої від відновлюваних джерел», – вважає Ігор Льон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Лімік
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua