На всіх безробітних не вистачить грошей: в бюджеті соцстраху України виявили діру


На всіх безробітних не вистачить грошей: в бюджеті соцстраху України виявили діру

В Україні може не вистачити на всі виплати грошей Фонду з безробіття. Причина – в зниженні надходжень від ЄСВ і можливе зростання кількості непрацюючих громадян.

Про це йдеться в повідомленні Telegram-каналу Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління Київської школи економіки.

Зазначається, що справі не допоможуть навіть 6 млрд гривень, які Кабмін в квітні виділив Фонду на покриття додаткових витрат, пов’язаних зі зростанням безробіття через карантин.

Річ у тім, що в уряді виходять з розрахунку, що надходження до Фонду від сплати ЄСВ будуть йти за планом. “Згідно з бюджетом Фонду, обсяг його власних надходжень (від ЄСВ) в 2020 році повинен скласти 14,4 млрд грн. Це – зростання на 13,8%, або на 1,7 млрд грн в порівнянні з 2019 роком”, – йдеться в публікації.

Однак насправді доходи Фонду з безробіття виявилися набагато нижчими. У січні-квітні 2020 зростання надходжень від ЄСВ (за рахунок яких фінансується Фонд) склало всього 6,5%. А за квітень вони взагалі впали – на 3,8% (що не дивно, з урахуванням надання права не платити ЄСВ за березень-квітень окремим ФОПам і зменшення економічної активності в цілому).

“Тому існує значний ризик того, що Фонд буде дефіцитним, навіть без збільшення динаміки кількості безробітних”, – йдеться в повідомленні.

Якщо зростання надходжень від ЄСВ не відбудеться (що зараз виглядає як оптимістичний сценарій), дефіцит Фонду без збільшення числа безробітних складе 1,7 млрд грн.

А з очікуваним збільшенням безробітних – не менше 3 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua