Українці відкладають купівлю квартир: чи буде бум після карантину


Українці відкладають купівлю квартир: чи буде бум після карантину

Учасники ринку припускають, що після закінчення карантину українці почнуть активніше купувати квартири, в тому числі з інвестиційною метою.

Однак економічні експерти відзначають, що в умовах кризи купівля нерухомості буде по кишені не всім.

За час карантину попит на житло істотно скоротився – в середньому на 50%.

Анжеліка Саакян, директор з маркетингу багатофункціонального ЖК POLARIS Home & Plaza, розповідає, що до “карантинної” кризи більше 70% всього попиту припадало на об’єкти нових якісних форматів житла з високою ліквідністю вкладень. Різниця у вартості таких квартир на котловані і на етапі введення об’єкта в експлуатацію досягає 30-50% від початкової суми інвестицій.

Олександр Ізаров, керівник проекту Rusaniv Residence, зазначив, що міграція покупців з більш дешевих сегментів у більш якісні за всіма показниками мала стати однією з тенденцій 2020 року.

Яке житло буде користуватися попитом. Ізаров прогнозує, що після карантину попит буде концентруватися на об’єктах нових форматів, а також на однокімнатних квартирах.

“Очікується, що більше 70% всіх продажів припаде на 1-кімнатні квартири площею до 50 м2. Локація: на сьогоднішній день головними умовами успішної локації варто вважати хороше транспортне сполучення і можливість за мінімальний відрізок часу дістатися в центр міста. Також наявність вже створеної інфраструктури в місці забудови і, звісно, рекреаційні можливості: ЖК поблизу парків, річки, озер, ліси будуть найбільш затребувані у покупців”, – говорить Ізаров.

Максим Орищак, аналітик “Центру біржових технологій”, говорить, що попит на нерухомість в Україні буде помірним, позаяк заощаджень населення не вистачить на масову скупку квартир, а представники будівельного сектора навряд чи будуть готові продавати нерухомість собі в збиток. Продати дешевше, ніж витратили на проект – це нереальний сценарій для ринку нерухомості в Україні.

Чому люди замислюються про купівлю житла в розпал кризи. Часто українці купують нерухомість, щоб забезпечити себе постійним пасивним доходом. Карантин показав, що багато хто може відразу залишитися без роботи і засобів до існування, тому інші джерела доходу стали особливо затребуваними.

Кількість людей, які купують квартиру для себе, скоротиться з 45% до 30% в загальній структурі продажів. Придбання житла відкладе та категорія людей, яких вже торкнулася криза, які не знають, що буде з їхньою роботою або бізнесом. І в такій ситуації їх відмова цілком резонна. Але при цьому, швидше за все, кількість інвестиційних придбань збільшиться до 50%.

Експерти відзначають, що після карантину у багатьох просто не залишиться грошей на купівлю квартир. Олександр Хмелевський, незалежний експерт і кандидат економічних наук, говорить, що карантин уже викликав світову економічну кризу, яка боляче вдарить по економіці України і істотно знизить рівень життя народу. Уже роботу втратили, за різними оцінками, близько трьох мільйонів осіб, збанкрутують тисячі підприємств, зокрема, особливо постраждає малий бізнес.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

“Значну частину своїх заощаджень населення витратить під час перебування на карантині на споживчі товари. Тому люди в більшості залишаться без грошей на купівлю нерухомості. Вихід з кризи буде тривалим. <…> Тому не варто очікувати пожвавлення ринку нерухомості раніше кінця 2021 – початку 2022 року. Компанії, які займаються продажем нерухомості, своїми заявами про швидке зростання попиту намагаються збільшити продажі і переконати покупців, що ціни досягли дна і все буде дорожчати. ​​Але реальна ситуація спростовує їхні заяви”, – зазначає Хмелевський.

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо кредитів в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua