У Міненерго вирішили, як не платити неустойку виробникам "зеленої" енергетики


У Міненерго вирішили, як не платити неустойку виробникам "зеленої" енергетики

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища вважає за доцільне в умовах профіциту електроенергії обмежувати виробництво на АЕС, щоб не оплачувати неустойку виробникам електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це повідомляє прес-служба Мінекоенерго.

«Ми повинні розуміти – якщо ми не зменшуємо виробництво атомної енергії, ми повинні платити і за атомну генерацію, яка була б надмірною і створювала небаланси в енергосистемі, і одночасно платити за обмеження виробництва з відновлюваних джерел. Орієнтовна ціна таких рішень – це додаткові 4 млрд гривень за невідпущену виробниками з ВДЕ електричну енергію», – зазначила в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець.

Крім того, за її словами, навіть при таких обмеженнях ВДЕ атомні енергоблоки були б недовантажені і працювали в режимі добового регулювання, який небезпечний для їх експлуатації.

“В країні немає попиту на цю «базову» електроенергію. Свідченням цього є значні обмеження обсягів виробництва електроенергії на АЕС за командою оператора системи передачі, які мали місце за останні 5 місяців. Зокрема: в січні – понад 50 млн кВт-год; в лютому – понад 100 млн кВт-год; в березні – 350 млн кВт-год; в квітні – близько 800 млн кВт-год; в травні – вже понад 200 млн кВт-год. ​​Отже, ще до затвердження оновленого прогнозного балансу обмеження атомної генерації, які застосовувалися НЕК Укренерго для забезпечення балансової надійності енергосистеми, склали понад 1,3 млрд кВт-год”, – прокоментували в міністерстві.

При цьому, за даними Мінекоенерго, в квітні нинішнього року такі обмеження становили понад 12% від планового вироблення АЕС.

Паралельно з обмеженням АЕС міністерство продовжує дискусії з інвесторами щодо перегляду чинної моделі «зеленого тарифу» і налаштоване на швидке і результативне завершення цього діалогу. Зокрема, цього тижня заплановано готувати проект рамкового Меморандуму про взаєморозуміння з виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

Такий меморандум дозволить зафіксувати умови добровільного зниження «зеленого» тарифу, а також інші необхідні зміни, які посилять здатність ОЕС України до інтеграції об’єктів відновлюваної енергетики.

«Це необхідно для того, щоб без арбітражів зафіксувати ті показники, про які ми домовимося, вирішити ключові проблеми в сфері відновлюваної енергетики та зберегти при цьому імідж інвестиційно привабливої ​​країни», – підкреслила в. о. міністра.

Буславец також зазначила, що обмеження виробництва стосується всіх типів традиційної генерації, включаючи теплоелектростанції. Менший відсоток зниження теплової генерації в порівнянні з атомною пов’язаний тільки і виключно з тим, що в умовах браку традиційної маневреної генерації ГЕС саме теплоелектростанції будуть змушені забезпечувати необхідні резерви маневрової потужності в енергосистемі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua