Фінансові результати Креді Агріколь банку в першому кварталі 2020


Фінансові результати Креді Агріколь банку в першому кварталі 2020

У першому кварталі 2020 року Креді Агріколь Банк згенерував 386 млн грн * чистого фінансового результату, незважаючи на глобальну кризу та карантинні обмеження, які призвели до волатильності на ринку та економічного спаду.

«2020 рік розпочався з одного з найбільших викликів, з якими зіштовхувався світ за останні десятиліття: епідемія COVID-19 глибоко вплинула на суспільство та бізнес. За таких обставин Креді Агріколь Банк, завдяки хорошим основним показникам і чудовій команді, показав себе надійним партнером для наших клієнтів, партнерів та суспільства. Звісно, ми переглянули й оновили підходи в умовах змін, пов’язаних із COVID, суттєво вдосконалили діджиталізацію та перейшли на віддалену роботу. Креді Агріколь Банк впровадив ряд рішень для підтримки клієнтів та зменшення тиску на їхні бюджети. Банк продовжує фінансувати корпоративних клієнтів, фокусуючись на агробізнесі, та роздрібних клієнтів, зокрема надаючи автокредити. Ми реалізуємо благодійні проекти, допомагаючи обладнати лікарні Києва та регіонів для протидії COVID. Ми продовжуємо втілювати в життя свою місію: працюємо щодня для наших клієнтів і суспільства!» – коментує Джорджіо Сопранзі, Член Правління, Фінансовий директор Креді Агріколь Банку.

Креді Агріколь Банк продовжив підтримувати розвиток української економіки. Кредитний портфель (без урахування резервів) збільшився на +6% або +1,4 млрд грн порівняно з першим кварталом 2019 року. Якість кредитного портфеля залишається стабільно високою. Якість активів залишається еталонним орієнтиром Креді Агріколь Банку: коефіцієнт непрацюючих кредитів (NPL) є одним із найнижчих на банківському ринку в Україні (5%), а коефіцієнт покриття ― вкрай зваженим (97%).

Депозитний портфель банку суттєво зріс, на +24% порівняно з кінцем березня 2019 року, і станом на кінець березня 2020 року склав 36,1 млн грн. Зростанню сприяли усі бізнес-напрями, але найбільше – корпоративний бізнес. Це підтверджує рівень задоволеності та впевненості клієнтів у банку, навіть у такій складній ситуації. Завдяки високій оцінці від наших клієнтів, Креді Агріколь підтверджує свою надійну позицію з ліквідності, як у гривні, так і в іноземній валюті.

Попри значні зміни в структурі активів, зважена стратегія банку дозволила нам зберегти сильну позицію по капіталу. Показник достатності капіталу (Н2) залишається на високому рівні і складає 19,85%, що майже вдвічі перевищує мінімальний рівень (10%).

Незважаючи на погіршення ситуації та зменшення маржі (за останні 12 місяців НБУ знизив облікову ставку з 17,5% до 8,0%), у першому кварталі 2020 року Креді Агріколь Банк знову підтвердив, що є одним із найбільш ефективних і прибуткових банків України.

Чистий банківський дохід (ЧБД) складає 897 млн грн, що майже відповідає аналогічному періоду минулого року. Найбільша частка в структурі ЧБД, як і раніше, припадає на процентні доходи.

Карантинні обмеження вплинули на банківський сектор і призвели до зниження комісійних доходів банку на -15% порівняно з кінцем березня 2019 року, але банку вдалося компенсувати це зниження за рахунок іншого ЧБД, головним чином, завдяки торговому результату на тлі більшої волатильності ринку. Співвідношення витрат до доходів залишається на передовому рівні (49,1%, без урахування витрат, спричинених COVID-19).

Операційні витрати банку збільшилися порівняно з кінцем березня 2019 року на +17%, переважно за рахунок витрат на персонал (ситуація на ринку праці залишається напруженою). Зростання інших витрат на +20 млн грн або +14%, головним чином, спричинене суттєвими інвестиціями у трансформацію та розвиток банку відповідно до Середньострокового плану на 2019-2022 роки, а також зумовлене пов’язаними з COVID потребами.

Ризики, пов’язані з епідемією COVID, також негативно вплинули на додаткові резерви. Утім, вартість ризику у 2020 році залишилася позитивною (+6 млн станом на перший квартал 2020 року проти +14 млн станом на перший квартал 2019 року), завдяки успішному управлінню проблемною заборгованістю та зваженій політиці управління ризиками.

Чистий прибуток за перший квартал 2020 року склав + 386 млн грн для річної RONE на рівні 45,8% (що на -12% або – 54 млн грн нижче порівняно з 2019 роком з огляду на вплив COVID).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Креді Агріколь Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua