Нацбанк планує розширити джерела фінансування фінкомпаній


Нацбанк планує розширити джерела фінансування фінкомпаній

Національний банк України (НБУ) планує дозволити фінкомпаніям додатково залучати кошти афілійованих осіб і кошти на умовах субординованого боргу, а також залишити можливість здійснювати емісію акцій і корпоративних облігацій з їх публічним розміщенням.

Відповідну модель нового регулювання НБУ презентував 4 травня під час обговорення з фінкомпаніями Білої книги і опублікував у вівторок в документі “Майбутнє регулювання небанківського мікрокредитування”.

Згідно з документом, залучення коштів на умовах субординованого боргу буде поширюватися на кошти фіз- і юросіб, які є “кваліфікованими інвесторами”.

Таким чином, НБУ розширив кількість джерел фінансування до восьми, до яких також належать кошти учасників, інших фінустанов, безвідсоткова фіндопомога і емісія акцій для акціонерних товариств.

Нацбанк виділив і інші актуальні питання регуляції, зокрема, додаткові можливості ідентифікації і верифікації позичальників, розширення послуг, які мають право надавати фінансові компанії, захист прав споживачів і майбутнє саморегулювання ринку.

НБУ зазначив, що правила нового регулювання, прописані в Білій книзі, будуть запроваджуватися поетапно, після обговорення з учасниками ринку і міжнародними експертами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua