У світі рекордно подорожчало перевезення нафтопродуктів


У світі рекордно подорожчало перевезення нафтопродуктів

Фрахт нафтових танкерів рекордно подорожчав через використання суден для зберігання нафтопродуктів, пише The Wall Street Journal.

Згідно з індексом Baltic Clean Tanker, тарифи на перевезення нафтопродуктів підскочили втричі з початку березня. Минулого тижня індекс підскочив до рекордного рівня.

Видання нагадує, що через пандемію були істотно обмежені обсяги автомобільних і авіаперевезень. В результаті падіння попиту на нафту впала і її вартість, при цьому тарифи на її зберігання і транспортування збільшилися.

“Брак резервуарних потужностей на землі, надлишок пропозиції і падіння глобального попиту призвели до того, що нафта і нафтопродукти зберігаються на воді. Ми бачимо рекордні тарифи на фрахт суден за деякими напрямками”, – зазначає глава Simpson Spence Young Клер Грірсон.

За його словами, минулого тижня вартість фрахту нафтотанкерів на маршрут з Перської затоки до Японії становила майже $170 тис на добу, що є рекордним рівнем. При цьому в березні цей маршрут обходився в $17 тис на добу.

Зазначається, що трейдери використовують падіння цін на нафту, скуповуючи сировину, щоб потім перепродати дорожче. Для зберігання використовують нафтотанкери, фрахтуючи їх на далекі маршрути.

У свою чергу, зростання вартості резервуарних потужностей, а також фрахту нафтотанкерів, чинить тиск на нафтовий ринок, штовхаючи вниз ціни ф’ючерсів на нафту з найближчою датою виконання. Така динаміка минулого місяця вже призвела до падіння ціни травневих ф’ючерсів на нафту WTI до від’ємного рівня вперше в історії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua