Песимізм посилюється у всіх галузях економіки: в НБУ назвали показники


Песимізм посилюється у всіх галузях економіки: в НБУ назвали показники

Індекс очікувань ділової активності в квітні знизився до 29,9 пункту. У березні цей показник становив 45,8. Рівень індексу нижче ніж 50 пунктів свідчить про песимістичні настрої бізнесу, повідомили в НБУ.

У Нацбанку відзначають, що пандемія COVID-19 і карантинні обмеження призвели до аналогічних падінь в інших країнах, які розвиваються, а також державах ЄС.

“За даними наших опитувань, песимістичні настрої спостерігаються у всіх галузях економіки. Мова йде не тільки про сектор послуг, який постраждав найбільше, а й про промисловість, будівництво та торгівлю”, – розповідає Юрій Половнєв, директор департаменту статистики та звітності НБУ.

До того ж у Центробанку відзначають, що практично всі українські компанії погіршили свої очікування обсягів виробництва і продажів. Також бізнес планує скорочення працівників, особливо у сфері будівництва. Значна частина компаній відправляє співробітників у відпустку за свій рахунок.

“При проведенні опитувань підприємці часто говорять про складнощі в організації віддаленої роботи. Також згадують проблеми зі сплатою податків, зокрема – єдиного соціального внеску. А також часто підкреслюють необхідність “кредитних канікул” і підтримки з боку держави”, – зазначив Половнєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua