Єврокомісія компенсує агровиробникам від 5 до 50 тисяч євро


Єврокомісія компенсує агровиробникам від 5 до 50 тисяч євро

Єврокомісія оприлюднила додаткові заходи, згідно з якими передбачається одноразова допомога сільськогосподарським виробникам, які зазнають збитків через економічні наслідки коронавірусу.

Відповідне повідомлення оприлюднено в понеділок на сайті Європейської комісії.

«Надзвичайні заходи, які були оголошені 22 квітня, включають використання приватних сховищ для тимчасового зберігання надлишків м’ясної і молочної продукції, а також тимчасові дозволи на заходи ринкової самоорганізації для стабілізації секторів, які зазнали особливо тяжкого удару. Додатково Єврокомісія пропонує дозволити країнам-членам використовувати фонди сільськогосподарського розвитку для виплати компенсацій фермерам і малим агропромисловим підприємствам на суму до 5 тисяч і до 50 тисяч євро відповідно», – йдеться в повідомленні.

Згадані надзвичайні ринкові заходи, які станом на сьогодні набрали чинності, дозволяють виробникам брати участь у програмі тимчасового зберігання м’ясо-молочної продукції в приватних сховищах на мінімальний період в 2-3 місяці і до максимального періоду в 5-6 місяців. Метою цих заходів є стабілізація на ринку цієї продукції через падіння попиту і реалізації, що було зумовлено обмежувальними заходами. Гнучкі ринкові схеми дозволені також для виробників винної продукції, овочів і фруктів, оливок і оливкової олії, бджолярам тощо.

Крім того, Єврокомісія зробила виняток з правил ринкової конкуренції ЄС для пом’якшення ринкових дисбалансів. Це стосується молочного сектора, вирощування квітів і виробництва картоплі. Такі винятки є тимчасовими і будуть діяти протягом до 6 місяців максимум. При цьому Єврокомісія буде продовжувати постійний ринковий моніторинг, щоб не допустити погіршення ситуації.

Пропозиції Єврокомісії з надання державам-членам права використовувати аграрні фонди для негайної підтримки постраждалих від кризи фермерів і малих сільськогосподарських підприємств ще повинні бути підтримані рішенням Європейської Ради та Європейського Парламенту. Якщо ці пропозиції будуть підтримані, європейські агровиробники отримають негайну допомогу в обсязі від 5 тисяч до 50 тисяч євро додатково до тих фондів, які вже були передбачені прийнятими пакетами державної допомоги в умовах економічної кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua