Прагнення уряду перекласти вирішення проблем на бізнес ВДЕ закінчиться інвестиційним занепадом - глава УАВЕ


Прагнення уряду перекласти вирішення проблем на бізнес ВДЕ закінчиться інвестиційним занепадом - глава УАВЕ

Прагнення уряду до закриття бюджетних прогалин за рахунок інвесторів в альтернативну енергетику, може незабаром призвести до інвестиційного спаду для України.

Про це пише глава УАВЕ Олександр Козакевич в статті для Renewable Energy World.

В Україні діють «зелені» тарифи, що гарантують купівлю держкомпанією «Гарантований покупець» всієї виробленої електроенергії з відновлюваних джерел за фіксованими цінами.

Подібна програма допомогла залучити в розвиток сектору близько $10 млрд і наблизила досягнення цілей стратегії енергетичного переходу по збільшенню частки споживання енергії з ВДЕ.

«До кінця 2019 року в відновлювані джерела енергії було інвестовано майже $10 мільярдів ($6,2 мільярда лише за 2018-2019 роки), що зробило його одним з п’яти провідних секторів для інвестицій в українську економіку. Це дозволило Україні збільшити генерацію з відновлюваних джерел енергії до 6,8 ГВт», – йдеться в статті.

Але через виникнення фінансових проблем «ГарПоку» і діру в державному бюджеті, в уряді просуваються проекти перегляду «зелених» тарифів. Це може зупинити приплив інвестицій і підірвати міжнародну репутацію України.

«Якщо уряд буде прагнути до того, щоб бізнес ліквідував бюджетні прогалини, не роблячи кроків щодо подальшого реформування галузі і виконання власних KPI, тоді те, що було інвестиційним бумом, може незабаром закінчитися інвестиційним занепадом для України», – зазначає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua