Чому МФО посилили скоринг, і що пропонують боржникам - FinUpdate


Чому МФО посилили скоринг, і що пропонують боржникам - FinUpdate

Попит на кредити в мікрофінансових організаціях знизився на час карантину. У тому числі цьому посприяли обмеження видачі з боку самих МФО, які посилили скоринг (використовувана банками і МФО система оцінки клієнтів, в основі якої закладені статистичні методи. Як правило, це комп’ютерна програма, куди вводяться дані потенційного позичальника. У відповідь видається результат – чи варто надавати йому кредит. – Ред.).

Про це розповів директор ШвидкоГроші Олександр Холод під час вебінару FinUpdate – випуск 3: Ринок МФО: Продовження.

“Скоринг – це живий організм, який потрібно переглядати дуже часто. Звичайно, перегляд скорингу призвів до того, що частині клієнтів ми змушені видавати меншу суму”, – зазначив він.

Все через те, що таке велике кредитне навантаження, яке клієнт міг дозволити собі раніше, під час карантину він дозволити собі не може.

“Тому важливим фактором було те, чи є у людини трудовий дохід. Якщо людина працює, тим більше під час кризи, це велика перевага”, – заявив Холод.

Читайте також: МФО повертаються з карантину: хто вже пропонує швидкі позики

У період карантину також збільшилося зростання проблемних кредитів, і в Dinero розповіли, що допомагає компаніям зберегти лояльність клієнта-боржника.

“Ми як одна з компаній-ініціаторів Кодексу професійної етики для МФО дотримуємося правил: не телефонуємо ночами, не чинимо тиск і прямі погрози. Але також допомагають знайти спільну мову з клієнтами і піти на компроміс кредитні канікули і реструктуризація”, – зазначає СЕО Dinero Ілля Веселий.

За його словами, попит на реструктуризацію боргу за час карантину збільшився в 6 разів.

Довідка Finance.ua:

  • Станом на 24 квітня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить 426,4 тис. осіб.
  • Середня номінальна зарплата штатного працівника в Україні в березні 2020 року склала 11 446 грн.
  • Найвища середня зарплата за березень зафіксована в Києві – 17 990 грн, а найнижча – в Чернівецькій області – 8 285 грн.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua