Данилишин висловився щодо зниження НБУ облікової ставки


Данилишин висловився щодо зниження НБУ облікової ставки

Жорсткість монетарних умов, які сформовані правлінням Національного банку України, не сприяє активізації ділової активності суб’єктів. А зниження облікової ставки в нинішніх умовах є лише напівзаходом.

Про це заявив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

“Національний банк встановив облікову ставку на рівні 8% з 24 квітня 2020 року, знизивши її на 2 п.п. в цілому потрібно привітати це запізніле рішення щодо пом’якшення монетарних умов, але враховуючи те, які заходи в цьому напрямку здійснюють уряди інших країн – вважаю його малоефективним зараз і напівзаходом», – написав Данилишин.

«У цих умовах як експерт можу сказати, що рівень облікової ставки повинен перебувати в межах 6-7%. Він включає – 2,3% (споживча інфляція) плюс 3 процентних пункти – рівень нейтральної ставки для України. Плюс ризики можливих зовнішніх і внутрішніх загроз», – зазначив голова Ради НБУ.

Він зазначив, що навіть зниження рівня облікової ставки в січні-квітні 2020 року на 5.5 п.п. істотно не вплине на пом’якшення монетарних умов в першій половині 2020 року. А це було б вкрай необхідно для активізації економічної активності суб’єктів.

“Крім того, в 2018-2019 роках правління НБУ здійснило низку грубих помилок, які вплинули на жорсткі рішення щодо монетарної політики, а також не сприяли формуванню достатнього запасу міцності для прискорення економічного зростання», – вважає Данилишин.

На його думку, також є завищеними сподівання на МВФ, який “не буде замість нас ухвалювати рішення щодо розвитку економіки та її фінансового забезпечення”. Це свідчить про те, що правління реально робить акцент на зовнішні запозичення, а не на стимулювання розвитку економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua