Що буде з цінами на житло в Україні після карантину: прогнози експерта


Що буде з цінами на житло в Україні після карантину: прогнози експерта

Після карантину в Україні в перші три місяці ціна на нове житло знизиться на 5-7%.

Про це повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.

«Перші три місяці ціна знизиться на той дисконт, який девелопери пропонуватимуть своїм покупцям – це 5-7%. Я думаю, що до кінця року продажна ціна не сильно зміниться. Тому що, швидше за все, сповільниться темп появи нових комплексів і сповільниться темп будівельно-монтажних робіт. Відповідно, не буде демпінгу, і всі будуть триматися в районі купівельної спроможності населення», – сказав він.

Також Олійник зазначив, що подальшого зниження очікувати не варто, позаяк тренд на скорочення пропозиції і зростання собівартості будівництва буде утримувати існуючі ціни.

«Минулого року пішов з ринку «Укрбуд». А вони займали близько 25% ринку. Зараз їхні проекти добудовують інші забудовники. Також, є інформація про те, що можуть бути зміни з будівельною компанією «Столиця». У них є невирішені питання з будівництвом на Виноградарі. Якщо ляже ще один забудовник, то зміниться розстановка сил на ринку», – сказав він. Крім того, за словами Олійника, поступово знижується обсяг введеного в експлуатацію житла.

«Ми повертаємося до показників 2005 року, коли в Києві вводилося близько мільйона квадратних метрів. Також тренд на скорочення введення в експлуатацію є в Київській області, – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua