Економія під час кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економія під час кризи

Особисті фінанси
7123
Коли карантин закінчиться, рівень безробіття досягне піку, а ціни на товари першої необхідності підвищаться.
Про це пише thepoint.rabota.ua
Ази фінансової грамотності та прості правила економії допоможуть вам пережити цю коронавірусну кризу з мінімальними втратами.
Плануйте покупки. Складайте список покупок та намагайтеся не відхилятися від нього в магазині. Під час вибору між продуктами різних торгових марок, віддавайте перевагу дешевшому варіанту: так ви отримаєте те саме, не переплачуючи за бренд або пакування. Робіть покупки якомога рідше.
Перегляньте сімейний бюджет. Якщо раніше ви витрачали 50% доходу на речі першої потреби, 30% на задоволення (відпочинок, покупки одягу, косметики, іграшок для дитини тощо), а 20% – йшли на заощадження, то тепер деякі речі краще взагалі викреслити зі списку витрат.
Харчування та побутові витрати. Приблизно половина вашого сімейного доходу буде йти на харчування та побутові витрати. Тут, звісно, також можна заощадити та віддати перевагу більш дешевим варіантам звичних товарів.
Обов’язкові платежі. Сюди належить орендна плата (за квартиру, гараж, комору тощо), комунальні платежі й кредитні виплати. Оренду плату також платити доведеться, але на ринку нерухомості зараз також криза і велика конкуренція: багато квартирантів вимушені були перервати договори оренди через неспроможність подальшої оплати.
Транспортні витрати. Окремо слід вирахувати кошти на транспортні витрати. Якщо у вас немає автомобіля, порахуйте, скільки ви будете витрачати на таксі для поїздки у супермаркет, і намагайтеся мінімізувати ці поїздки.
Заощадження. Якщо у вас після цього ще залишаються гроші, то хоча б 10% від сімейного доходу потрібно заощадити. По-перше, скоро ваш дохід може зменшитися і ці заощадження стануть у пригоді. По-друге, коли в країні епідемія, вам зовсім непередбачувано можуть знадобитися гроші на лікування.

Довідка Finance.ua:

  • За результатами дослідження одній сім’ї на 1 день харчування потрібно в середньому 294 грн, на місяць – 9235 грн.
  • Мінімальна сума на день харчування для сім’ї становить 100 грн – її вистачить лише 5% опитаних.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас