Уряд Польщі підготував план підтримки бізнесу на 22 мільярди євро


Уряд Польщі підготував план підтримки бізнесу на 22 мільярди євро

Уряд Польщі розробив план підтримки підприємств – як великих, так і малих і середніх – в умовах кризи, викликаної коронавірусом, у розмірі 100 млрд злотих (приблизно 22 млрд євро).

Так званий фінансовий щит у розмірі 4,5% від ВВП країни представив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

“Ми хочемо випередити події, тому пропонуємо сьогодні “фінансовий щит”, який є безпрецедентним, оскільки ми виділяємо 100 млрд злотих безпосередньо для фірм, які платять податки в Польщі”, – заявив Моравецький.

За його словами, 25 млрд злотих (5,5 млрд євро) з цих коштів потрапить в мікрофірми, 50 млрд (понад 11 млрд євро) – в малі та середні, ще 25 млрд злотих отримають великі компанії.

Фірми, які скористаються державною підтримкою, можуть розраховувати загалом на 60 млрд злотих (понад 13 млрд євро) прямої допомоги.

Фінансова допомога надаватиметься в першу чергу підприємствам, чиї обороти у зв’язку з кризою впали більш ніж на 25%.

Для мікро- і малих фірм допомога складе до 300 тис. злотих (66 тис. євро), для середніх – до 4 млн (понад 880 тис. євро).

За розрахунками уряду, допомогою зможуть скористатися близько 670 тис. підприємців. За її реалізацію відповідатиме Польський фонд розвитку.

Як зазначив Моравецький, основною вимогою для отримання державної допомоги є збереження фірмами господарської діяльності та відмова від звільнення працівників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua