Україна припинила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі


Україна припинила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила постанову, згідно з якою імпорт електроенергії з Росії та Білорусі обмежили до нуля.

Про це стало відомо під час засідання Комісії.

Зокрема, НКРЕКП доручила анулювати всі результати річних аукціонів, на яких розподілено пропускну здатність на 2020 рік в частині міждержавних зв’язків між Україною та державами, які не є учасниками Енергетичного Співтовариства, і відшкодувати кошти, сплачені за пропускну спроможність.

Також Комісія доручила обмежити до 0 МВт доступну пропускну спроможність, що буде пропонуватися на місячних і добових аукціонах в частині міждержавних зв’язків між Україною та державами, які не є учасниками Енергетичного Співтовариства.

“В умовах неконтрольованого поширення коронавірусу COVID-19 в державах, які не є учасниками Енергетичного Співтовариства, на політичний ризик виконання договірних зобов’язань з боку таких держав накладається ризик фізичної можливості виконання відповідних договірних зобов’язань, що пов’язано з достатньою кількістю працездатного персоналу забезпечує виробництво і передачу електроенергії”, – пояснили своє рішення в НКРЕКП.

Комісія вважає, що безпека поставок електричної енергії в короткостроковій перспективі, з огляду на ситуацію, пов’язану з поширенням коронавірусу, може бути порушена, що, в свою чергу, може призвести до неконтрольованих наслідків.

“З огляду на зазначене, НЕК Укренерго пропонується вжити тимчасових заходів, які в своїй сукупності призведуть до обмеження здійснення комерційних операцій з імпорту електричної енергії з держав, які не є учасниками Енергетичного Співтовариства”, – додали в Комісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua