Верховний суд Британії став на бік ПриватБанку у судовій суперечці з Коломойським


Верховний суд Британії став на бік ПриватБанку у судовій суперечці з Коломойським

Верховний суд Великої Британії відхилив клопотання колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які намагалися оскаржити рішення апеляційного суду, що вирішив не закривати справу щодо виведення грошей з ПриватБанку.

Як повідомляє пресслужба ПриватБанку, Верховний суд Британії фактично підтвердив, що Високий суд Лондона має право розглядати справу про виведення колишніми власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, а також пов’язаними з ними компаніями, 3 мільярдів доларів у період перед націоналізацією банку у 2016 році.

«Верховний суд також зобов’язав пана Коломойського, пана Боголюбова та компанії відшкодувати витрати, понесені ПриватБанком щодо їхніх невдалих клопотань», — повідомили у ПриватБанку.

15 жовтня 2019 року Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік ПриватБанку та продовжив всесвітній арешт на активи Коломойського та Боголюбова, накладений у зв’язку з підозрою, що колишні власники ПриватБанку могли вивести з нього декілька мільярда доларів. Колишні власники банку це рішення оскаржили у Верховному суді Британії, однак у квітні 2020 року оскарження програли.

Зазначимо, що мова йде про позов ПриватБанку до Високого суду Англії від 2017 року. Цим позовом банк доводив у суді, що його колишні власники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели близько 2-3 мільярдів доларів з установи напередодні націоналізації. Суд застосував проти олігархів обмежувальний захід у вигляді всесвітнього арешту на їхні активи.

Згодом Коломойський та Боголюбов подали апеляцію на це рішення суду, у якій довели, що справа ПриватБанку не у юрисдикції цього суду, а відтак, суд не може накладати арешт на активи олігархів. Банк це рішення оскаржив.

Розгляд самої апеляції тривав 22-26 липня 2019 року. Тоді повідомлялось, що остаточне рішення очікується не раніше жовтня.

Борг Коломойського та Боголюбова, за який судиться ПриватБанк у Лондоні, щодня зростає на 500 тисяч доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua