Купівля валюти на умовах "форвард" в Україні в березні досягла рекорду


Купівля валюти на умовах "форвард" в Україні в березні досягла рекорду

Клієнти українських банків у березні цього року, коли гривня девальвувала на новинах про поширення епідемії коронавірусу, купили на умовах “форвард” еквівалент $508,7 млн, це в 3,7 рази більше від попереднього рекорду, зафіксованого в лютому 2019 року

Згідно з оперативними даними Нацбанку України, в окремі дні обсяги “форвардів” на купівлю валюти досягали $50-77 млн, або 10-13% від усіх обсягів торгів, а в цілому по місяцю їх частка склала 6,5% в порівнянні з 1,9% в лютому і 1% в січні цього року.

НБУ уточнив, що обсяги продажу валюти на умовах “форвард” в умовах її зміцнення в березні впали всього до $1,5 млн з $15,5 млн в лютому і $128,8 млн у січні.

Загалом за 2019 рік обсяги купівлі валюти на умовах “форвард” склали $812,6 млн, або 1,4% від загального обсягу, а продажу – відповідно $762,6 млн, або 1,1%.

Минулого року представники бізнесу критикували Нацбанк за надмірне, на їхню думку, зміцнення курсу гривні. У свою чергу НБУ підкреслював, що проводить ринкову політику плаваючого курсу національної валюти, і активно закликав бізнес укладати форвардні контракти, створив для цього спеціальний розділ сайту і провів низку навчальних семінарів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua