Дистанційний режим роботи в судах може сприяти зниженню корупції - Дубілет


Дистанційний режим роботи в судах може сприяти зниженню корупції - Дубілет

Після введення в Україні карантинних заходів багато судових слухань почали проводитися в режимі відеоконференцій. Це може сприяти зниженню корупції.

Про це написав колишній міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі.

“Зараз судові справи розподіляються у випадковому порядку по суддях в рамках міста або району. Цей розподіл покликаний знижувати корупцію. Однак на практиці, як мені пояснюють досвідчені юристи, в рамках регіону адвокати зазвичай знають всіх суддів — і все одно легко домовляються”, – пише Дубілет.

На його думку, якщо справи заслуховуватимуться не на своїх районах, а дистанційно, це може зменшити корупцію в судах.

“Слухання через відеоконференції можуть не тільки посприяти зниженню корупції. Це зручніше і економніше чисто з практичної точки зору (наприклад, часто учасники процесу збираються, щоб одразу ж перенести справу на іншу дату). Крім того, це може дати поштовх розвитку електронного суду, що також зробить судовий процес прозорішим”, – повідомляє він.

Ексміністр зазначає, що понад 95% судових справ є відкритими для громадськості. Відповідно, навіть не доведеться витрачати бюджети на дорогі програмно-апаратні комплекси – більшість слухань можна проводити через який-небудь Skype або Zoom.

“Єдине, в учасників повинна бути проста можливість пройти верифікацію через ЕЦП або BankiD. Такий крок міг би істотно знизити корупцію в рамках судової системи. Коронавірус нам дав тут потужний імпульс, потрібно ним скористатися”, – зазначив Дубілет.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua