Чому Швеція без карантину


Чому Швеція без карантину

Шведська влада вирішила дотримуватися стратегії вироблення колективного імунітету. Вчені сумніваються в ефективності такого експерименту.

Швеція стала однією з останніх європейських країн, яка почала вводити обмеження через пандемію коронавірусу. Влада країни відмовилася від жорсткого карантину, тому досі відкриті навіть школи.

Читайте також: Чоловіка оштрафували на 17 000 гривень за те, що був у магазині без маски

Підхід Швеції до боротьби з коронавірусом відрізняється від прийнятого в більшості інших європейських країн, незважаючи на п’ять тисяч заражених і близько 300 смертей. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Одна за одною всі країни світу йдуть на карантин, дотримуючись практично ідентичної стратегії боротьби з епідемією: ізоляція, максимальне обмеження пересувань як на кордоні, так і всередині країни; обмеження контактів між людьми.

Всі ці масштабні заходи значно б’ють по економіці і робляться з однією чіткою метою – виграти час, щоб врятувати систему охорони здоров’я від небезпечного і стрімкого краху.

Головний епідеміолог країни Андерс Тегнелл вважає, що більшість шведів повинні перехворіти на коронавірус, щоб у них сформувався колективний імунітет.

Відповідно до такого підходу, ізольовані повинні бути тільки люди з групи ризику, інші ж не повинні боятися зараження коронавірусом, щоб виробити колективний імунітет, який позбавить коронавірус ефективності в довгостроковій перспективі.

Преса називає дії влади Швеції “найбільшим у світі експериментом”. За повідомленнями вчених, вироблений імунітет у тих, хто перехворів, зберігається зовсім не довго, і повторне зараження можливе.

“Наша країна не може вводити драконівських заходів, які обмежили б цю епідемію і одночасно зруйнували б життя нашого суспільства”, – заявляє Тегнелл.

Довідка Finance.ua:

 • Що заборонено в Україні: перебування в громадських місцях без одягненої маски або респіратора;
 • переміщення групою з більш ніж двох осіб, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
 • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
 • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою і в разі службової необхідності;
 • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
 • проведення всіх масових заходів, в яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua