2867
51% підприємців здатні протриматися в умовах карантину не більше місяця (опитування)
— Особисті фінанси
Половина підприємців здатні протриматися в умовах карантину не більше місяця – результати опитування.
Про це йдеться в
дослідженні “Оцінка наслідків для бізнесу урядових заходів для захисту населення від коронавірусної інфекції COVID-19”, пише Спілка українських підприємців на сторінці FACEBOOK.
дослідженні “Оцінка наслідків для бізнесу урядових заходів для захисту населення від коронавірусної інфекції COVID-19”, пише Спілка українських підприємців на сторінці FACEBOOK.
Як ті, хто створює тисячі робочих місць, оцінюють вплив пандемії на власні компанії та українську економіку. Кожен четвертий респондент – учасник Спілки.
Опитали бізнес у різних регіонах країни за підтримки асоціацій, що приєдналися до ініційованого Спілкою COVID-19 бізнес-штабу.
Результати опитування:
- 29% респондентів вже припинили роботу під час карантину (характерно для мікробізнесу).
- 51% підприємств здатні протриматися лише 1 місяць, а кожен четвертий бізнес – витримати 2-3 місяці роботи в умовах карантину і не збанкрутувати.
- Третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці вже звільнили до 50% штату співробітників.
- 29% власників бізнесу очікують тимчасового звільнення від сплати податків або їх істотного зниження.
- 42% опитаних підприємців частково або повністю скоротили свій штат.
- 63% – прогнозують скорочення до кінця карантину.
Що означають ці цифри. Запасу міцності українського бізнесу недостатньо, аби протриматися без належної підтримки з боку держави більше 1-2 місяців.

Довідка Finance.ua:
- 2 квітня підписано антикризовий закон для полегшення умов карантину, що дає додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу (серед іншого спрощується):
- спрощується оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати;
- збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною