"Антикоронавірусний" держбюджет: що передбачає нова версія проєкту закону


"Антикоронавірусний" держбюджет: що передбачає нова версія проєкту закону

У новій версії проєкту закону про зміни до бюджету і створення стабілізаційного фонду, який Мінфін 27 березня підготував для розгляду у парламенті, передбачається збільшити дефіцит бюджету до 305,8 млрд грн або 6,8% ВВП.

Про це повідомляє телеграм-канал Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки.

Як зазначається, документом пропонується зменшення доходів бюджету на 115,9 млрд грн, або на 10,7%, як і у попередній версії проєкту закону.

При цьому зменшення податкових надходжень планується одразу на 139 млрд грн (або на 15%). В тому числі за загальним фондом – на 130,3 млрд грн, за спеціальним фондом – на 9,3 млрд грн.

Найбільше скорочення – на 45,5 млрд грн – очікується від ПДВ з ввезених на митну територію України товарів. Ще 20,5 млрд грн – за рахунок зменшення рентної плати на видобування природного газу.

Натомість, на 26,7 млрд грн, тобтона 65%, пропонується збільшити обсяг перерахування дивідендів державними підприємствами.

Крім цього, з проєкту випливає, що чверть видатків державного бюджету у разі ухвалення зміни про стабфонд буде профінансовано за рахунок нового боргу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua