😷 Вчені назвали матеріали, на яких коронавірус живе довше


😷 Вчені назвали матеріали, на яких коронавірус живе довше

Новий небезпечний коронавірус здатний жити на пластикових упаковках і пластиковому медичному обладнанні до трьох днів після зараження.

Про це йдеться в результатах дослідження Національного інституту здоров’я США.

Як пише Newsweek, команда вчених, які написали звіт, перевірили, як довго новий коронавірус SARS-CoV-2 може жити на різних матеріалах: від картону до міді. При цьому, вони порівнювали “живучість” нової зарази з вірусом SARS-CoV-1, який викликає тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS).

Результати показали, що новий вірус довше живе на пластику (поліпропілені), а також на нержавійці.

На поверхнях з цих матеріалів він здатний залишатися активним протягом двох-трьох днів після зараження. Найгіршим матеріалом для нього виявилася мідь. На поверхні з неї вірус живе максимум 4 години. На картоні ж він залишається активним до 24 годин. Показники були приблизно однаковими для обох вірусів, які порівнювали.

Винятком стала лише тривалість їх життя на картоні. Новий коронавірус залишається активним на ньому “значно довше”, ніж збудник SARS.

Також дослідники перевірили, як довго новий коронавірус здатний жити в повітрі. Тести показали, що після розпилення разом з частинками вологи він залишається активним до трьох годин. Це пояснює, як масові зібрання людей можуть призвести до зараження. Лікарі виявляють сліди вірусу в верхніх і нижніх дихальних шляхах. Коли пацієнти кашляють і чхають, крапельки рідин потрапляють у повітря і на поверхні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua