Суперкомп'ютер IBM знайшов 77 варіантів боротьби з коронавірусом


Суперкомп'ютер IBM знайшов 77 варіантів боротьби з коронавірусом

Коронакриза наростає з кожним днем, оскільки вірус поширюється по всьому світу з експоненційною швидкістю. Проте, дослідження також просуваються прискореними темпами – практично всі провідні вчені світу і експерти в галузі суспільної охорони здоров’я об’єднуються для пошуку рішень цієї пандемії.

Використовуючи IBM Summit – найшвидший у світі суперкомп’ютер, здатний обчислювати до 200 квадрильйонів операцій на секунду – дослідники з Національної лабораторії Ок-Ріджа шукали хімічні речовини, які можуть взаємодіяти з новим коронавірусом і перешкоджати його поширенню. Коронавіруси, такі як SARS-CoV-2 – вірус, що викликає респіраторне захворювання COVID-19 – заражають людей, вражаючи їхні клітини. Заражені клітини потім починають реплікувати вірусний матеріал.

Кожна заражена клітина може випустити мільйони копій вірусу, перш ніж клітина остаточно зруйнується і помре. Потім ці віруси можуть інфікувати довколишні клітини або опинитися в крапельках, які залишають легені (основний спосіб інфекції SARS-CoV-2) через кашель, тим самим потенційно заражаючи інших людей. Коронавірус названий так через короноподобні шипи, що виступають з його поверхні. Саме через ці піки вірус вводить генетичний матеріал в клітини-господарі, щоб розмножуватися.

Дослідники з Оук-Ріджа на чолі з Міколасом Смітом використали феноменальну обчислювальну потужність IBM Summit для моделювання того, як різні атоми і частки в коронавірусі хімічно реагують на різні сполуки. Після тисяч симуляцій дослідники визначили 77 можливих хімікатів, які можуть зв’язуватися з гостроконечним білком коронавірусу і блокувати його від зараження клітин.

Ці хімічні речовини, про які повідомлялося на сервері попередньої друку ChemRxiv, можуть використовуватися в нових вакцинах або противірусних препаратах, призначених для скорочення поширення COVID-19 або навіть для лікування захворювання. Дослідники планують проводити більше симуляцій, оскільки вони отримують більше інформації про білки коронавірусу і про те, як він поширюється. Цього місяця з’явилася більш точна модель сплеску білка коронавірусу, і дослідники з Оук-Ріджа планують включити його для своїх наступних симуляцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua