За тиждень Нацбанк «спалив» понад $1 млрд з резервів для підтримки гривні


За тиждень Нацбанк «спалив» понад $1 млрд з резервів для підтримки гривні

Протягом 16-20 березня Національний банк України витратив із золотовалютних резервів 1,038 мільярда доларів для стримування різкої девальвації гривні. Офіційний курс долара при цьому зріс на 1,65 гривні.

Така інформація міститься у статистиці Нацбанку.

На відміну від попереднього тижня, НБУ окрім продажу 1,088 мільярда доларів з резервів встиг також викупити 50 мільйонів доларів. Тому чистий продаж валюти склав 1,038 мільйона доларів.

Офіційний курс долара у понеділок, 16 березня складав 26,08 гривні, а наприкінці тижня, 20 березня, зріс до 27,8 гривні. Водночас на понеділок, 23 березня, Нацбанк дещо знизив курс долара до 27,73 гривні за долар.

Суттєве зростання курсу валют відбулося попри продаж понад 1 мільярда доларів з резервів. У Нацбанку таку ситуацію пояснюють панічними настроями на ринку та продовжують запевняти, що економічних підстав для девальвації немає.

В НБУ зазначають, що тенденція на ринку може змінитися у протилежному напрямку і гривня знову може зміцнітися. Для цього необхідно укласти програму з Міжнародним валютним фондом та затвердити фінансову звітність Нафтогазу.

Продаж валюти з резервів протягом тижня становив:

  • 16 березня — 238 мільйонів доларів.
  • 17 березня — 300 мільйонів доларів,
  • 18 березня — 200 мільйонів доларів,
  • 19 березня — 150 мільйонів доларів.

Загалом від початку 2020 року Нацбанк продав з резервів 2,671 мільярда доларів. Водночас НБУ вдалося викупити з ринку 1,282 мільярда доларів. Чистий продаж валюти з резервів склав 1,389 мільярда доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua