Вартість нафти може впасти до $5 за барель - Bloomberg


Вартість нафти може впасти до $5 за барель - Bloomberg

Згідно з прогнозами трейдерів, обстановка на світовому нафтовому ринку погіршиться. На їхню думку, ціни на нафту можуть опуститися до $20 за барель або навіть нижче.

Наприклад, експерти банківської корпорації Citigroup переконані (за базовим сценарієм), що у ІІ кварталі 2020-го барель Brent коштуватиме $17 або нижче. Найгірший варіант розвитку від Citigroup – падіння цін на нафту до $5 за барель, передає Bloomberg.

Прогноз же про $20 за барель або навіть нижче дали 18 з 20 опитаних агентством фахівців. Нафта марки WTI, на їхню думку, буде торгуватися ще на $3-5 дешевше. При цьому настільки низька вартість може триматися як кілька тижнів, так і до кінця року.

Наприклад, за словами директора індійської нафтогазової компанії Bharat Petroleum Corp Рамамуфрі Рамачандрана, позначку $20 нафта з легкістю проб’є вже до середини квітня. І це незважаючи на те, що в поточному році НАФТА вже подешевшала на 60%, опустившись до мінімуму 2003 року.

При цьому кілька трейдерів відзначили, що ціна нафти впала настільки сильно, що частина гравців почала купувати паливо, щоб сформувати запас, сподіваючись на майбутнє зростання. Інші торговці вважають, що ціни продовжать знижуватися до рівня, при якому виробники перестануть отримувати прибуток, що змусить їх зупинити видобуток і припинити поставки.

Мінімальною відміткою частина трейдерів вважає вартість виробництва американської сланцевої нафти.

WTI впаде нижче собівартості видобутку сланцевої нафти в США, яка становить близько $20 за барель… Нафтові котирування за місяць можуть досягти $15”, – заявив аналітик китайського хедж-фонду Shanghai Youlin Investment Management Co Чжан Ченьфен.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua