Найбільша в Україні СЕС дахового типу збільшила потужність


Найбільша в Україні СЕС дахового типу збільшила потужність

Найбільша у Україні СЕС дахового розміщення «Студениківська ФЕС» збільшила сумарну потужність з 12,4 до 15,2 МВт.

Про це повідомляє Асоціація звероводов України.

Електростанція, введена в експлуатацію торік, розташована в Переяслав-Хмельницькому районі. Для реалізації проекту було залучено $11 млн інвестицій при частковій кредитній підтримці «Укргазбанку». Забезпечуючи споживачів Київської області «зеленою» електроенергією, станція, як очікується, скоротить викиди СО₂ приблизно на 15 тис. тонн на рік.

Одна з ключових відмінностей «Студениківської ФЕС» від інших фотоелектричних станцій полягає в тому, що одна половина панелей розміщена на захід, а друга – на схід, тоді як у більшості випадків панелі орієнтують в південному напрямку. Розташування «схід-захід», як повідомляється, забезпечує більш рівний темп вироблення електроенергії з раннього ранку і до пізнього вечора. Друга особливість об’єкта – панелі розміщені на дахах норкової ферми «Пелском», найбільшого в світі підприємства, що займається вирощуванням норок.

Сонячні батареї забезпечують додатковий захист норкам від високих температур у літній період. Приміщення, в яких встановлені клітки, нагріваються менше, створюючи тваринам більш комфортні умови, розповів власник «Студениківської ФЕС» і «Пелском» Олександр Харченко.

Проекти з оснащення фасадів і дахів сонячними панелями з метою зниження обсягів споживаної енергії і підвищення енергоефективності все частіше зустрічаються в Україні. Але якщо оцінювати об’єктивно, то «Студениківська ФЕС» – не є одним із них. Даховою ця СЕС є лише номінально, і очевидно, що приміщення «Пелскому» оснастили сонячними панелями не заради підвищення енергоефективності будівель, а заради заробітку на горезвісних «зелених» тарифах (будівлі допомогли обійти обмеження щодо потужності для наземних СЕС), але це вже зовсім інша історія.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua