Коронавірус вплине на міжнародну торгівлю України, але економіка не зупиниться — Нефьодов


Коронавірус вплине на міжнародну торгівлю України, але економіка не зупиниться — Нефьодов

Пандемія коронавірусу суттєво вплине на експорт та імпорт товарів з та до України, однак наразі оцінити такий вплив дуже складно.

Про це повідомив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Казати, що коронавірус не впливає на світову торгівлю, було б, м’яко кажучи, наївно і безвідповідально. Статистика по Китаю за лютий свідчить про суттєве падіння промвиробництва, вище від очікуваного рівень безробіття, падіння товарообігу і тощо», — зазначив Нефьодов.

За його словами, пандемія вплине на обсяги експорту та імпорту негативно, а це означатиме негативний вплив на економіку (падіння експорту — це падіння надходження валюти в економіку, а падіння імпорту — це зменшення податкових надходжень до бюджету).

Голова митниці зазначає, що закриття пропускних пунктів на кордонах України не має суттєво обмежити міжнародну торгівлю, адже найбільші пункти пропуску продовжать працювати.

«Попри це, загалом обсяги імпорту в Україні все ж знизяться. Наскільки критично? Це буде падіння двох-трьох тижнів чи в масштабах ро – у, наразі сказати складно», — повідомив він.

Нефьодов додав, що не вважає, що падіння міжнародної торгівлі буде критичним: «Приводу для паніки, що економіка зупиниться, ми не бачимо».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua