Міжбанк: напружена ситуація з самого ранку


Міжбанк: напружена ситуація з самого ранку

Цей понеділок на валютному ринку знову буде проходити під знаком істотного тиску на гривню. І знову не дасть нудьгувати нікому: ні клієнтам, ні банкам, ні самому НБУ.

Напружена ситуація на торгах вже спостерігається з самого ранку. Попит продовжує перевищувати пропозицію і на паніці гра «на підвищення» лише посилюється. Нацбанку знову доведеться витрачати резерви і продавати валюту, щоб зменшити ажіотаж.

Ринок уже стартував з рівнів на 20 копійок вище п’ятничного закриття – з позначки 26,38/26,41 гривні за долар. НБУ оголосив аукціон з продажу до $200 млн з терміном подачі заявок від банків до 12:30. Цим Нацбанк хоче трохи знизити загострення пристрастей на міжбанку і заспокоїти особливо нервових клієнтів фінустанов.

Не дають нудьгувати і світові ринки. ФРС США вже вдруге за останні дні оперативно знизила ставку фактично до нульового рівня і заявила про те, що найближчим часом для підтримки економіки збільшить свій баланс як мінімум на $700 млрд (читай “заллє” глобальний ринок американською валютою в таких обсягах). Значна частина Центробанків світових економічно розвинених країн також знизили свої ставки або вводять заходи, які посприяють накачуванню їхніх економік грошима. Подібні заходи в різних варіантах здійснять і Китай з Японією. Почалася “гонка друкарських верстатів” з однією єдиною метою – не допустити світової рецесії і запобігти подальшим обвалам фондового ринку і обсягів світової торгівлі.

Україна в цьому випадку є заручником ситуації через її сировинну економіку і поки НБУ просто намагається стримувати поступову девальвацію гривні.

Експортери при цьому притримують валюту (завтра буде можливість продати дорожче), а імпортери і частина нерезидентів – активно її скуповують на побоюваннях подальшого зростання курсу.

Цінники Нацбанку фактично диктують ринку котирування міжбанку, а на готівковому ринку з одного боку – зростає попит на валюту, а з іншого – спостерігається дефіцит готівкової гривні. Що стримує апетити власників великих мереж обмінників у підвищенні котирувань.

Спекулянти продовжують заробляти як на грі «на підвищення» на міжбанку, так і за рахунок переливів валюти з безготівкового ринку (де вона поки дешевша) на готівковий.

Тиск на гривню продовжиться і сьогодні. Основні пожежі й надалі доведеться гасити Нацбанку.

Стан ліквідності і завтрашній аукціон з розміщення ОВДП на настрої ринку поки особливого впливу не чинять. Мінфін України спробує завтра розмістити папери в гривні на 154, 490 і 1064 дні і в доларі на 294 дні. Обсяги розміщення не оголошені досі.

За прогнозами, обсяги операцій на торгах сьогодні складуть до $310-390 млн при укладанні до 510-620 угод з широким коридором по долару в межах 26,20-26,55 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 25,80-26,55 і продаж 26,60-27,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,50-26,75 гривень і продаж 26,89-27,05.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,19 / 26,22
євро – 29,08 / 29,11
російський рубль – 0,3581 / 0,3589

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua