😷 Експерт розповів, які права мають пасажири в разі скасування рейсу через коронавірус


😷 Експерт розповів, які права мають пасажири в разі скасування рейсу через коронавірус

Український пасажир у разі скасування авіарейсу не за своєю ініціативою, зокрема, через коронавірус має право на повне відшкодування вартості квитка або ж на надання безкоштовної послуги перенесення дати вильоту з боку авіакомпанії.

Про це в коментарі УНІАН повідомила представник однієї з найбільших мереж турагентств України Світлана Мовчан.

“Туристи, які купили квиток безпосередньо у авіакомпанії, в разі скасування рейсу звертаються безпосередньо до неї. Якщо авіаперевізник рейс не скасовує, а це ініціатива пасажира, то останній зазнає втрат. Якщо ж ідеться про пакетний тур і туроператор (авіакомпанія) не надає туристичні послуги, тобто сам скасовує рейси, то він повністю повертає туристам всі кошти або пропонує безкоштовно перенести дату вильоту, без зміни вартості», – повідомила Мовчан.

За її словами, зараз на туристичному ринку країни у зв’язку з коронавірусом і панікою українців навколо нього спостерігається збільшення кількості анульованих поїздок або переносів дат вильоту з ініціативи подорожуючих, при цьому низка готелів ідуть назустріч і погоджують перенесення дат проживання туристів.

“Багато хто боїться летіти, відмовляються від поїздок, і при цьому зазнають втрат, тому що туроператор теж зазнає втрат і збитків і відповідно штрафує туристів», – зазначила Мовчан.

При цьому, за її словами, розмір штрафів залежить від дати ануляції поїздки, зокрема, якщо до дати вильоту залишається більш ніж два тижні, передбачені менші фінансові втрати, а якщо ануляція відбувається за кілька днів до запланованої поїздки, то турист зазнає 100% фінансових втрат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua