Російське дизпальне знову зайняло 45% українського ринку


Російське дизпальне знову зайняло 45% українського ринку

У лютневому балансі українського ринку дизельне пальне з Росії зайняло 45%, що відповідає частці російських виробників до впровадження спецмита на поставки по трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”. Про це повідомляє Enkorr з посиланням на дослідження консалтингової групи “А-95”.

Імпорт дизельного пального в лютому з РФ збільшився на 40% – до 200,8 тис. т, в порівнянні з січнем (142, 5 тис. т). Це дозволило частково компенсувати зниження поставок з Білорусі. Зокрема, баланс українського ринку ДП в лютому 2020 року становив 448,4 тис. т, що на 3% (12,7 тис. т) більше аналогічного показника минулого року і на 25% (90 тис. т) більше, ніж у січні.

У лютому з Росії імпортовано 200,8 тис. т (+58,6 тис. т в порівнянні з січнем). Зокрема, у порівнянні з січнем зросли поставки через трубопровідний термінал в Гомелі (Білорусь) – з 75 тис. т до 118 тис. т.

Прямі залізничні поставки зросли з 36,7 тис. до 50 тис. т за рахунок збільшення відвантажень ресурсу компанії Лукойл і відновлення імпорту салаватського ДП. Поставки через термінали трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”, які обкладаються 4%-м митом, в лютому практично збереглися на рівні січня і склали 33 тис. т.

Через суперечності з урядом РФ і нафтовими компаніями білоруські НПЗ в 2020 році змушено знизили обсяг відвантажень ДП в Україну. У лютому Мозирський і Новополоцький НПЗ поставили 92,6 тис. т, включаючи 6,8 тис. т по трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”. Очікувалося, що в 2020 році обсяг імпорту з Білорусі становитиме 250 тис. т на місяць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua