ПриватБанк і НБУ програли апеляцію в справі з заводом Коломойського


ПриватБанк і НБУ програли апеляцію в справі з заводом Коломойського

Північний апеляційний госпсуд визнав претензії заводу олігарха Ігоря Коломойського на 22 млн грн до державного ПриватБанку і Національного банку України.

Суд залишив чинним рішення Господарського суду Києва від 17 грудня 2019 року, який задовольнив позов “Нікопольського заводу феросплавів” до ПриватБанку і стягнув з банку на користь заводу 21,8 млн грн, повідомляє Finbalance.

Зазначено, що цю суму НЗФ як поручитель, виконавши мирову угоду, оплатив Нацбанку в рамках часткового погашення заборгованості ПриватБанку по рефінансуванню.

“Згідно з судовими матеріалами, НЗФ передавав в заставу для НБУ рухоме майно (тепловози, піввагони) вартістю 40 млн грн. Відповідні обтяження були зняті після виплати поручителем для кредитора 21,8 млн грн, як це було передбачено мировою угодою”, – йдеться в матеріалі.

Раніше НБУ заявляв, що ініціатором мирової угоди був НЗФ, і вона передбачала можливість погашення суми зобов’язань протягом 12 місяців рівними частинами без комісії. При цьому 6 вересня 2019 року завод достроково погасив всю цю заборгованість.

Нагадаємо, Господарський суд Києва частково задовольнив позов “Нікопольського заводу феросплавів” до ПриватБанку і вирішив стягнути з нього 21,85 млн грн.

Через це рішення Національний банк України можуть позбавити можливості забирати борги з компаній колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського за кредити рефінансування через стягнення заставного майна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua