Як українські IT-фахівці працюють віддалено (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як українські IT-фахівці працюють віддалено (інфографіка)

Особисті фінанси
2103
Найчастіше йдуть з офісу досвідчені розробники, причому на більш високу зарплату.
Про це свідчать результати опитування порталу DOU.UA.
В останньому зарплатному опитуванні (за грудень 2019 року) зросла частка людей, які працюють віддалено. До цього вона була стабільно в рамках 2-3%, а тепер збільшилася до 4,2% — це, з одного боку, не багато, але з іншого боку, це трохи менше, ніж кількість IT-шників в Одесі.
Кількість ремоут вакансій в Україні зростає, причому за рахунок девелоперів – у другому півріччі 2019 року 11% вакансій для девелоперів дозволяли віддалену роботу, 5% були чисто віддаленими. Для недевелоперів таких вакансій було 7% і 3% відповідно. За даними US Census Bureau, частка людей, які працюють на дому, хоча і відносно невелика, але стабільно зростає. За період з 2000 по 2017 рік по всьому світу вона зросла з 3,3% до 5,2%.
Де найбільше віддалених працівників:
  • серед копірайтерів;
  • DBA;
  • Scrum-майстрів і системних архітекторів.
Проте і серед віддалених, і серед офісних працівників найбільше девелоперів. Серед офісних співробітників девелоперів 44%, а серед віддалених – 63%, причому ця різниця виникає за рахунок мідлів (22% vs 28%) і особливо сеніорів (12% vs 26%).
На віддалену роботу частіше йдуть більш досвідчені співробітники — 40% – це фахівці з досвідом більш ніж 5 років, тоді як серед офісних співробітників таких 26%.
Схожа картина і з вакансіями – чим більший досвід, тим більше пропозицій з можливістю ремоута. Найбільше таких вакансій для людей з досвідом від 5 років — 12% у другому півріччі 2019 року. Для досвідчених і фахівців з 3-5 роками досвіду частка вакансій з можливістю ремоута зростає, а ось для фахівців з досвідом до 3-х років віддалених вакансій значно більше не стає.
Віддалені співробітники частіше працюють в невеликих компаніях:
  • 42% – в компаніях до 10 осіб (vs 11% офісних співробітників);
  • віддалені співробітники частіше працюють в стартапах — 15% проти 3% офісних співробітників;
  • найчастіше віддаленці працюють в продуктових компаніях (42%);
  • серед офісних працівників найбільше працюють в аутсорсі (47%).
Вважається, що перевага віддаленої роботи – це більш високі зарплати. Дані зарплатного опитування DOU це підтверджують – для всіх рівнів доходу зарплата віддалених співробітників вища, ніж офісних. Але при детальному розгляді видно, що зарплати віддалених працівників вищі не самі по собі, а тому що на віддалену роботу частіше йдуть більш досвідчені фахівці. Для тих, у кого до 3 років досвіду роботи, віддалена праця не дає великої надбавки до зарплати.
Як українські IT-фахівці працюють віддалено (інфографіка)

Довідка Finance.ua:

  • Айтішникам в Україні планують полегшити податкове навантаження, але заборонити зовнішньоекономічну діяльність.
  • За даними Держстату, в 2019 році українські компанії експортували за кордон ІТ-послуг на загальну суму 2,43 мільярда доларів.
  • Кабінет Міністрів дозволив в’їхати в Україну або залишитися для постійного проживання 5 тис. іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях на 2020 рік.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас