Депозит "дитині на майбутнє": як це працює в інших країнах


Депозит "дитині на майбутнє": як це працює в інших країнах

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає виплату значних сум грошей від держави кожному українцю після того, як новий громадянин досягне повноліття.

Законопроект №2801 пропонує запровадити новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми, який називається “дитині на майбутнє”. Передбачається, що на ім’я кожної дитини, народженої в Україні, в одному з банків буде відкриватися депозит, куди з держбюджету буде відразу ж перераховано 50 тис. грн як одноразова державна допомога. Ці гроші будуть лежати в банку, обростаючи відсотками, до повноліття дитини.

Сайт “Сегодня” розповідає, в яких ще країнах виплачують “дитячий” депозит.

Ірландія. У Європі практика державного депозиту, який виплачується в разі народження дитини, існує тільки в Ірландії. Держава виплачує за кожну дитину в доларовому еквіваленті 2 500, з яких при народженні батькам видається на руки тільки невелика частина. Наступного разу можна отримати гроші, коли дитина досягає чотирирічного віку, а після досягнення 12 років батьки можуть знятий залишок. І це не рахуючи мінімальної допомоги в розмірі 150 доларів, яка виплачується щомісяця після досягнення дитиною семирічного віку (до кризи 2008 року допомога виплачувалася до 18-річчя).

У Сінгапурі на кожну дитину заводиться банківський рахунок, на який держава вносить 3 тис. сінгапурських доларів (близько 2 тис. доларів США). Друга дитина в сім’ї протягом перших шести років життя отримує на рахунок кошти від батьків, а після досягнення 6-річного віку держава збільшує накопичену суму на 6 тис. сінгапурських доларів (близько 4 тис. доларів США).

ОАЕ. Громадянином Арабських Еміратів може стати тільки народжений в сім’ї громадян ОАЕ – в порівняння із загальним населенням країни таких менше третини. У них дуже широкі фінансові привілеї. Наприклад, ще до весілля молоді можуть отримати безвідсотковий кредит зі шлюбного Фонду ОАЕ, а це близько 20 тис. доларів на кожного. При цьому погашати його не так вже обов’язково: щойно в сім’ї народжується дитина, кредит автоматично вважається виплаченим.

Доходи від нафти і газу і невелика кількість громадян, які можуть користуватися їх перевагами, дозволяють державі також відкривати депозитний рахунок для забезпечення майбутнього новонародженого. До 18-річчя там накопичується близько 100 тис. доларів. Але, незважаючи на значні суми держпідтримки, приблизно 15% громадян не користуються кредитами, виплатами або депозитами на народження дітей – своїх доходів вистачає і так.

Австралія. В Австралії за кожного новонародженого батькам дають премію в 4 тис. австралійських доларів (це трохи більше ніж 3 тис. доларів США). Щоправда, відразу після народження на руки можна отримати тільки 30% від цієї суми – інші 2/3 виплачуються протягом двох років. І тільки за умови, що немовляті зроблено всі необхідні щеплення.

Кувейт. На кожного новонародженого громадянина Кувейту автоматично заводиться банківський рахунок, розпоряджатися яким має право тільки сам власник. Держава зараховує туди початкову суму, що приблизно дорівнює 3 тис. доларів США. Надалі рахунок приростає не тільки відсотками, а й відрахуваннями від батьків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua