Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавірусу


Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавірусу

Співробітники НДІ Мігаль в місті Галілеї (Ізраїль) розробили вакцину від коронавірусу, яка успішно пройшла всі стадії випробувань.

Про це повідомила доктор мікробіології Надя Груздєва, яка займалася безпосереднім синтезом новітньої вакцини, передає видання Деталі.

За словами Груздєвої, протягом останніх чотирьох років в рамках проєкту, що фінансується міністерствами економіки і сільського господарства Ізраїлю, вчені розробляли вакцину від коронавірусу, що вражає курей.

“Цей вірус давно відомий і завдає серйозної шкоди ізраїльському птахівництву. Коронавіруси – це велике сімейство вірусів, які вражають не тільки людей, але також тварин і птахів. Деякі коронавіруси викликають у людей легкі простудні захворювання, іноді бронхіт. Коронавіруси мають схожу будову, причому білки, які є їх активною частиною, теж схожі”, – пояснила вона.

Груздєва зазначила, що створені лабораторією антигени здатні викликати не тільки загальну імунну реакцію організму, але і стимулюють місцеве вироблення антитіл в місці зараження.

“Адже вірус проникає в організм носія (людини або тварини) через слизові оболонки — дихальну систему, стравохід та інші органи. І, як показали експерименти, наше щеплення дозволяє організму знищити вірус на початковому етапі, локально, в місці проникнення. І, що теж важливо, ми зуміли створити не просто вакцину, а універсальну платформу, на базі якої можна будувати рекомбінантні білки, активні по відношенню до інших різновидів коронавірусів”, — розповіла дослідник.

Груздєва додала, що кілька тижнів тому з’явилися перші результати міжнародних досліджень вірусу SARS-CoV-2.

“Це база даних, яка безперервно поповнюється і уточнюється. І тоді ми побачили, що білок, розроблений нами для птахівництва, для вакцинації курей, має схожу будову з активним білком коронавірусу, який викликав нинішню епідемію. А оскільки наша вакцина вже успішно пройшла клінічні випробування на курах, було вирішено спрямувати зусилля на розробку вакцини проти сьогоднішнього коронавірусу, що вражає людей”, — констатувала Груздєва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua