Хто отримає мінімальну ціну на контрактне навчання (38 спеціальностей)


Хто отримає мінімальну ціну на контрактне навчання (38 спеціальностей)

Міністерство освіти і науки запроваджує мінімальну ціну контрактного навчання для 38 зі 121-ї спеціальності (так звану індикативну собівартість).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

“Держава оплачує навчання кращих студентів на бюджетних місцях за об’єктивними цінами, які дозволяють забезпечити якісну освіту.

Середня оплата навчання на одного студента-бюджетника становить 43 тис. грн, а середня ціна за контракт – 16,5 тис. грн.

Студенти-бюджетники та студенти-контрактники навчаються у спільних групах, тому університети просто компенсують нестачу коштів на студентів-контрактників за рахунок студентів-бюджетників. У результаті освіта кожного студента недофінансована, а ЗВО не може створити оптимальні умови для навчання та роботи викладачів.

Впровадження мінімальної ціни на контракт дозволить зробити плату за навчання відповідно до реальних витрат університету на підготовку студента та дозволить забезпечити якісне навчання для кожного студента.

Мінімальна вартість навчання встановлюється лише для 38 спеціальностей, які є найбільш популярними серед контрактників:

  • право, економіка, політологія,
  • менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини,
  • журналістика, фінанси, дизайн, туризм,
  • готельно-ресторанна справа та інші.

Тобто правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інші 83 спеціальності (інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки).

Скільки коштуватиме. З 1 вересня 2020 року для вступників на ці спеціальності контрактне навчання коштуватиме не менше 60% вартості, яку сплачує за бюджетні місця держава.

Кого зміни не стосуватимуться. Зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються. Вартість навчання буде корелюватися з доходами людей у регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети зможуть не підвищувати її.

Приведення вартості контракту до фактичних витрат університетів відбуватиметься поступово: у 2020 році становитиме 60% від держфінансування на 1 студента в університеті, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%.

Мінімальна ціна контрактного навчання діятиме для державних університетів та тих приватних, які отримуватимуть державне фінансування.

Отримати гроші на навчання 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua