Перехід на кіловати і суми в платіжках за газ: що думають читачі Finance.ua


Перехід на кіловати і суми в платіжках за газ: що думають читачі Finance.ua

Нещодавно Finance.ua писав про пропозицію перевести облік газу з кубометрів у кіловати. Над такою ідеєю у Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) задумались, враховуючи факт, що якість блакитного палива різна, тому в різних населених пунктах калорійність газу – тобто теплота його згоряння – може істотно відрізнятися. Також багато залежить і від стану труб, які йдуть до будинків українців. Позаяк більша частина газових мереж в Україні прокладалася десятки років тому, можливі витоки газу. У результаті в газовій мережі падає тиск і теплотворна здатність блакитного палива знижується.

Тому в Нацкомісії пропонують кардинальні зміни – вимірювати блакитне паливо не в кубометрах, а в кіловатах, тобто в одиницях зміни енергії. Якщо це станеться, ціна на газ буде залежати від кількості тепла, яке дає паливо саме у вашому домі.

У Нафтогазі запевняють, що у такому разі українцям не доведеться закуповувати нові лічильники.

На розрахунки за комунальні послуги українці витрачають близько 13,1% своїх сукупних витрат (за даними Держстату), тож користувачі Finance.ua активно обговорювали на форумі потенційні зміни в обліку газу.

Більшість читачів переконані, що така тема не лише стане дуже затратною через необхідність заміни обладнання, але й не принесе жодної користі. Зокрема, так вважає форумчанин alexander_khirhyal :

balaks заперечує слова представництва “Нафтогазу” щодо того, що потреби у заміні лічильників немає. Більш того, споживачам, за його словами, встановлення таких лічильників влетить у копійку:

На думку читача warlamp, за обліку газу у кіловатах газовики матимуть ще більше простору для “схем” та махінацій:

Досвідчений працівник газопостачальника “Закарпатгаз” і наш читач montazhgaz_com за роки роботи не може зрозуміти, як тиск газу може впливати на калорійність. Із ним погодився користувач yama на його думку, витрати за витік газу до лічильника, які зараз покладені на облгази, хочуть перенести на споживачів:

Користувач форуму maryon19_02_1987 обурений якістю газу, яка за 5 років відчутно знизилась. За його словами, продукт нині настільки поганий, що навіть чайник закипає повільніше:

А richard_martinyak порівняв цю ініціативу із нещодавнім нововведенням про доставку газу. Нагадаємо, з січня 2020 року плата за доставку вилучена з рахунків за газ, а споживачі отримують окремі рахунки за газ та за його доставку.

Форумчанин borzol впевнений, що затвердження цін на газ у нових одиницях виміру — це бюрократія. Проте, з іншого боку, порівнювати ціни різних постачальників без урахування якості газу не має сенсу:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua