У Гончарука задумали змінити податкову систему: які нововведеня чекають на ФОПів


У Гончарука задумали змінити податкову систему: які нововведеня чекають на ФОПів

Українська податкова система робить неконкурентоспроможними компанії, які не використовують «спрощенку». Провести в Україні повноцінну податкову реформу буде дуже важко.

Про це в ефірі Радіо НВ заявив Іван Міклош, радник прем’єр-міністра Олексія Гончарука, екс-міністр фінансів Словаччини.

Читайте також: ФОПи зможуть сплатити податки в Опендатабот

«Прем’єр — сильний прихильник податкової реформи. Але треба мати ще більш широку підтримку. Треба, щоб у парламенті більшість депутатів це підтримувала. Не можна тільки трошки поміняти нинішню систему, тому що вона дуже погана, дуже дивна. Зробити справжню податкову реформу буде дуже важко, тому що це політично чутливо», — сказав Міклош.

За його словами, однією з передумов справжньої податкової реформи є скасування «спрощенки» (Спрощеної системи оподаткування. – Ред.) для ФОПів.

«Це призводить до системи, коли багаті люди, які дуже багато заробляють, сплачують набагато менші податки, ніж бідні люди, наприклад, вчителі, інші професії», – пояснив Міклош.

За його словами, сьогоднішня податкова система в Україні – вкрай нестійка.

«Система, коли деякі платять менше – 5−7% (податків) – і інші платять понад 40% (ЄСВ плюс ПДФО), це створює тиск на тих, хто платить всі податки, щоб вони теж використовували спрощену систему, або вони не будуть здатні конкурувати», – сказав радник прем’єра.

Як закрити ФОП 🧐

«ФОПи використовуються у тих, у кого зарплата і так дуже-дуже висока, у айтішників, у адвокатів, лікарів», — додав він.

На думку Міклоша, без скасування подібної податкової нерівності неможливо створити «нейтральну справедливу податкову систему, боротися з тіньовою економікою».

Довідка Finance.ua:

  • На початку 2020 року кількість ФОПів становила 1885,9 тис осіб, що на 19,8 тис. більше, ніж на початок 2019 року.
  • Найбільший приріст кількості фізичних осіб-підприємців був у напрямку комп’ютерного програмування, майже 11%. Вдвічі менше було ФОПів, що посіли другу та третю сходинки – вони обрали для себе роздрібну торгівлю продовольством у неспеціалізованих магазинах та б’юті-послуги.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua