Поляки стали багатшими за португальців, українці обігнали марокканців - МВФ


Поляки стали багатшими за португальців, українці обігнали марокканців - МВФ

Польща, через 30 років після падіння комунізму і початку ринкових реформ, за рівнем доходу на душу населення минулого року випередила ще одну країну Західної Європи – Португалію.

Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на дані МВФ.

Рівень доходу на душу населення з урахуванням реальної купівельної спроможності національних валют в 2019 році в Польщі склав $33 991, трохи більше, ніж у Португалії ($33 ​​665). Грецію Польща обійшла ще чотири роки тому.

Газета зазначає, що, за прогнозами МВФ, цього року економіка Португалії буде розвиватися в темпі 1,6 відсотка проти 3,1 відсотка у випадку польської економіки.

11 способів переказати гроші з Польщі в Украину 💸

Португалію, як і Польщу, випередила Угорщина. “Чехія ($38,8 тис.) наблизилася до рівня Італії ($40,4 тис.). Влада в Римі не змогла подолати економічну стагнацію протягом чотирьох десятиліть, тоді як чеська економіка розвивається досить швидко. Однак великим викликом для країн нашого регіону буде досягти рівня Іспанії ($41,6 тис.), яка (важливий знак) минулого року стала багатшою за Італію”, – йдеться в матеріалі.

Росія ($29,6 тис.) опустилася нижче від Греції ($30,2 тис.), а Білорусь ($20,6 тис.) вже виявилася біднішою за Мексику ($20,9 тис.). Україна ($9,7 тис.) лише трохи обходить Марокко ($9,2 тис.).

Довідка Finance.ua:

  • Президент Володимир Зеленський планує підняти заробітні плати українців на рівень польських за час своєї каденції.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua