У Кабміні пояснили, що буде з боргами, взятими при ексміністрі фінансів Яресько


У Кабміні пояснили, що буде з боргами, взятими при ексміністрі фінансів Яресько

Кабмін не збирається робити жодних дій щодо випущених в ході реструктуризації 2015 року ВВП-варантів і не бачить загрози від них для бюджету в короткостроковій перспективі.

Таку заяву зробив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, пише Сьогодні.

За його словами, твердження про надмірне навантаження виплат за ВВП-варрантам для бюджету – штучно створена проблема інформаційної кампанії, що розгорнулася навколо них останнім часом.

“Мета цієї кампанії в тому, щоб уряд зробив якісь дії щодо викупу. Саме плани з викупу зроблять цей інструмент привабливим для широкого кола інвесторів, тому що ті, хто тримає зараз ці варранти, не вірять, що економіка України може зростати на 7% наступні 20 років”, – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 року Міністерство фінансів України здійснило найбільший у 2019 році платіж за державним боргом. Були погашені євробонди на 661 млн доларів, а також нараховані за ними відсотки – 444 млн доларів.

Ці єврооблігації Україна випустила в рамках реструктуризації держборгу в 2015 році. Угода передбачала списання 3 млрд доларів боргу і відстрочку платежів ще на 8,5 млрд доларів до 2019 року. Ставка за всіма облігаціями була зафіксована на рівні 7,75% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua