Депозит новонародженим в Україні: що про це думають читачі Finance.ua


Депозит новонародженим в Україні: що про це думають читачі Finance.ua

Нещодавно ми писали про зареєстрований у ВР законопроєкт, яким пропонується запровадити державну допомогу дитині на майбутнє.

Автори документу пропонують відкривати депозит на ім’я кожного новонародженого українця. Сума такого депозиту складатиме 50 тис. грн.

Мета ініціативи у законопроєкті окреслюється як надання матеріальної, психологічної підтримки молодим сім’ям (в довгостроковій перспективі – також молодим громадянам, які вступають в доросле життя). Таким чином уряд хоче сформувати впевненість у громадянах, що держава дбає про них та прагне надати підтримку на всіх етапах життя, а також підтримувати та стимулювати народжуваність в Україні.

Як це діятиме:

  • на ім’я новонароджених українців пропонують відкривати депозитні рахунки у тому банку, який оберуть батьки чи офіційні опікуни дитини;
  • на ці рахунки держава переказуватиме по 50 тис. грн;
  • кошти можна буде використати достроково (до 18 років), якщо для цього є серйозні підстави: важка хвороба дитини, втрата нею житла внаслідок стихійного лиха чи інших обставин, а також для отримання вищої освіти (якщо сума вкладу покриває не менше половини вартості всього навчання);
  • накопичені на депозиті кошти пропонують дозволити вкладати в інвестиційні та страхові фонди.

При обговоренні цієї теми на форумі коментатори розділилися у своїх поглядах: одні вважали, що таким чином держава забезпечує дитині майбутнє, інші – що це черговий законопроєкт, який так і не буде прийнятий нардепами. Зокрема, на останньому наголошує користувач dima_ykrop_scoth :

Дехто просто відмовлявся вірити у дієвість подібної системи в Україні. Серед них – форумчанин silversmmak :

Конрад Карлович вважає систему безглуздою, адже вона тільки збільшить діру у бюджеті. Нагадаємо, у 2019 році невиконання плану доходів держбюджету майже на 38 млрд грн є найбільшим із 2015 року.

А spread думає, що така ініціатива є цікавою з точки зору економіки країни, адже вона дозволить залучити гроші до банків та фондів:

Коментатор yanyura теж погоджується із тим, що така допомога буде дуже вигідною для банківських установ. Однак, на його думку, варто враховувати і майбутню інфляцію:

Користувач форуму bazaroof вважає за необхідне вдосконалити деталі такого законопроєкту, а саме – встановити конкретні критерії для сімей, які могли б відкривати депозити на ім’я своїх дітей:

Ромасик зазначає, що така система стане більш надійною, адже буде певна гарантія того, що дитина у разі необхідності отримає накопичені кошти:

Форумчанин okarpus навів для прикладу схожу систему в Японії. Але там не держава, а батьки зобов’язані оплачувати накопичувальне страхування своїм дітям, щоб вони мали фінансову підтримку на майбутнє:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua